İçeriğe git

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

19-05-2019 zamanından beri en yüksek saygınlığı olan içeriği gösteriliyor alan : Her alanda

 1. 1 puan
  Studio da ışıkla boyama
 2. 1 puan
  Lensten önce Mücevher çekimi konusunda eğitim almanızı tavsiye ederim.
 3. 1 puan
  Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarına dair genel bir değerlendirme, dinlemek için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız! https://anchor.fm/cenk-mirat-pekcanattu0131/episodes/Yzbinlik-Fotoraf-Yarmas-e47dq2/a-agfpk7
 4. 1 puan
  @Levent savaseri bey, Bu durumda kameranız şöyle davranır; Siz netlemeyi deklanşöre yarım basarak yaparsınız. O esnada "AE-L / AF-L" tuşuna bastığınızda netleme ve pozlama, netleme noktasının bulunduğu yerde kilitlenir ve basılı tutmaya devam ettiğiniz sürece kadrajınızı değiştirseniz dahi netleme ve pozlama orada kilitli kalır. Ve ekranda "AE-L" görürsünüz, bu normal davranışıdır sizin kameranızın. Yani sorun yok Saygılar.
 5. 1 puan
  80-200'ün hangi modeli ile karşılaştıracağız? 80-200 afs mi afd mi? saydığınız 2 lens arasında niye tercih yapamadınız? bize biraz daha bilgi verirseniz daha kolay yorumlarız. fiyatları neler? başka hiç mi alternatifimiz yok? mesela 85mm f1.8 alın. anladığım kadarı ile size lazım olan 80-120 aralığı. 85mm ile 1-2adım ileri geri ile çözersiniz ve daha kaliteli fotoğraflar elde edersiniz. daha hafif daha küçük.
 6. 1 puan
  Her ikisi de çok farklı lensler. Burada ne tarz fotoğraf çekeceğiniz önemli. Ayrıca elinizde başka lens var mı? Varsa onlar da kararınızda etkili olacaktır. Tek lens alacak olsam, bahsettiğiniz lensler arasında 24-120mm alırdım.
 7. 1 puan
  İç mekanda kullanacaksanız ya da manzara fotoğrafı çekecekseniz 24-120. Yok ben dış çekim için kullanacağım keskinlik ve derinlik benim için önemli derseniz 80-200 f2.8 öneririm. 24-120 diyafram olarak fazla açılabilen bir lens değil.
 8. 1 puan
  Adnan bey, Size şu aşamada vereceğim en kritik tavsiye, sakın ola ki bebeğinizin fotoğraflarını flaş kullanarak çekmeyin. Bunu sakın yapmayın, bebeğinizin gözlerinde geri dönüşü olmayacak hasarlar yaratabilirsiniz. Kameranızda fotoğrafın oluşmasını sağlayan 3 önemli unsura hakim olmak ve fotoğrafı nasıl etkilediğini öğrenmekle başlayın. Bunlar: Diyafram Enstantane ISO kavramlarıdır. Buna "Pozlama üçgeni" deniyor. Bu konularda bolca doküman okuyun, video izleyin ve denemeler yapmaktan geri durmayın. Size, "Kamerada şu ayarı yap, süper fotoğraf alırsın" diyecek birini aramayın, böyle bir ayar yok çünkü. Her fotoğraf, o anki sahnenin ışık durumuna, neyi ve nasıl çekeceğinize göre farklı ayarlar gerektirir. Saygılar.
 9. 1 puan
  2 yıl kadar önce d5200 makina ve 18-105 lens ile kastamonu cide ilçesinde limanda gün batımında çekmiştim. sadece JPG çekmişim ufak düzel tefek düzeltme ile yayınladım.

  © Bünyamin SARITÜRK

Bu afiş şu şekilde ayarlanmıştır: İstanbul/GMT+03:00
×
×
 • Yeni Oluştur...