İçeriğe git

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

09-03-2020 zamanından beri en yüksek saygınlığı olan içeriği gösteriliyor alan : Her alanda

 1. 1 puan
  Bunun Nikon için yeni olmadığını duymak can sıkıcı oldu. Sadece Z mount lensler için geçerli olduğunu ve geçici bir durum olacağını düşünmüştüm. Hazır yolun başındayken dönmeyi düşünmedim değil açıkçası..
 2. 1 puan
  Merhaba, Burada lensin suçu yok. 12.800 İso'da yazdığınız diğer lensler de başarılı olamazlar. 1-Tripod, 2-Manuel mod, 3-Makinenizin izin verdiği en düşük iso değeri, 4-Lensiniz f/8 de başarılıdır. Bununla başlayın, isteğiniz dahilinde diyaframı biraz daha kısabilirsiniz. 5-Bu değerlere göre ayarlayacağınız enstantane süresi. Enstantane süreniz doğru pozlama için hayati önem taşıyor. Makinenizin pozometresine bakarak doğru pozlama olacak şekilde çekim sürenizi ayarlayın. Uzun pozlamada Ay'ın hareket etkisi vb. bazı ileri detayları yok sayarak basitçe yazmaya çalıştım. Gece çekimi oldukça detaylı bir konudur. Örneğin pozlama süreniz 30sn üzerinde olacaksa Bulb modunda çekim yapmanız gerekir. Titreşim olmaması için kumanda gerekir. Bulb moduna ihtiyaç olmasa bile deklanşöre ilk bastığınızdaki titreşimi önlemek için gecikmeli çekim yapmak ya da yine kumanda gerekir. Ayna ve perde mekanizmasının yaratacağı titreşimler için farklı ayarlar yapmanız gerekir. Söylediğim gibi, bu konu oldukça detaylı. Sebahattin Bey'in muhteşem yazıları var. Okumanızı tavsiye ederim.
 3. 1 puan
  @qqaazz Şahsi görüşüm Aynı kareyi AF-S manual modda: iso 200 f 7..1 s 6 Yaparak tekrar çekiniz.. Ben şahsen Tamron SP 85mm F/1.8 Di VC USD 'den yanayım.. En ucuzu
 4. 1 puan
  Pek fazla bilgim yok ama kimse yanıt vermemiş. Sorunuz yanıtsız kalmasın. Makro objektif olarak kendi kullandığım "Sigma 105mm 2.8 DG Macro" yu önerebilirim. Diğerleriyle kıyaslayamam ama bence keskin ve güvenilir bir objektif. Şu link size fiyat konusunda bir fikir verebilir: https://www.sahibinden.com/lensler-fotograf-kamera?a10472=144543&a10468=144423&a10462=144366 Ring flaş da kullanmadım. Orta kalite olarak genellikle " Nissin MF18", üst düzey için ise "Metz Mecablitz 15 MS-1" (Alman malı) öneriliyor. Uzun odak uzaklıklı makro objektiflerde, özellikle açık diyaframda, alan derinliği çok sınırlıdır. Örneğin kesici dişe netleme yaparsınız ve köpek dişinin net çıkmadığını görebilirsiniz. Yani alışmak için epeyce deneme yanılma gerekir. Diğer yandan (eğer A4 den daha büyük baskı düşünmüyorsanız ya da sadece ekranda bakacaksanız) belki kompakt bir makine daha çok işinize yarayabilir. Hemen hepsinin makro özelliği ve flaşı vardır. Alternatif olarak araştırmakta yarar olabilir.
Bu afiş şu şekilde ayarlanmıştır: İstanbul/GMT+03:00
×
×
 • Yeni Oluştur...