İçeriğe git

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

07-11-2019 zamanından beri en yüksek saygınlığı olan içeriği gösteriliyor alan : Her alanda

 1. 3 puan
  Ne kadar demokratik bir topluluğuz; Nikontürk platformunda Sony öneriliyor, Canon öneriliyor Bakalım daha ne markalar gelecek ardından... Enteresan!
 2. 1 puan
 3. 1 puan
  tam performans için xqu kart almalısınız
 4. 1 puan
 5. 1 puan
  @BurakN bey merhaba, Madem biraz da eğlenelim dedik, bir katkı da benden olsun size : Alın bir "GoPro Hero 7 Black" veya bütçeniz uygunsa yeni Hero 8 Black olsun bitsin. Hem bisikletinizleyken kaskınıza takıp ilginç video ve fotoğraflar çekebilirsiniz (hatta time-lapse çekim yaparsınız) hem de fotoğraf çekersiniz. Saygılar.
 6. 1 puan
  Sebahattin Bey, Yanlış anladığım için üzgünüm. Özür dilerim. Yaşıma verin..
 7. 1 puan
  Heh, ben de farklı bir yaklaşımda bulunup iyice karıştırayım ortalığı Bi şenlenelim şöyle Fotoğrafa ilk başladığım günlerde (96, Ankara) Nikon makinaları beğenmiş, onlardan almak istemiştim. Eğitim aldığım bir hocam bana şimdi markasını hatırlayamadığım bir makina sattı, o zamanlar iyiydi. İ harfiyle başlıyordu neyse işte. Pentax gibi orta karar bir şey işte. Hala var piyasada Canon Ae program gibi bir şeydi. Sonra onu sattım, Daha iyi bir Canon aldım. 3300 lira gibi de iyi bir para vermiştim, maaşımın 3-4 katı olması lazım. Ondan sonra digitaller çıktı, 3 Tane Panasonic eskittim, Fz1 Fz5 fz 10 mu 20 mi neyse. Arada bir tane Sony bir kaç tane uyduruk kompkt derken bak 25 sene oldu hala bi nikon sahibi olamadık. İş inada bindi resmen.
 8. 1 puan
  @myasar bey merhaba, Konuya biraz eğlence katmaktı maksadım, eleştiri olsun diye yazmamıştım. Amacım o olmasa da öyle algılanmasına neden olduğumu düşündüm şimdi. Hepimiz, ben de dahil Nikon harici ekipmanlar kullanıyoruz, bunda kötü ne olabilir ki? SLR gövdelerimin ikisi de Canon'dur. Aynasız gövdelerimin biri Olympus, diğeri Fujifilm'dir. Ama Nikon D850 kameramı hala hiçbir gövdeye değişmem, o ayrı. Bir gün ondan daha iyisi olduğuna inandığım başka bir marka bulursam ve bütçem elverirse hemen geçerim. Hiçbir şeyin fanatiği olmadım şimdiye kadar, ben de sizin gibi düşünüyorum. Bunu da her fırsatta dile getirmeye çalışıyorum. Alınmanıza üzüldüm! Saygılar.
 9. 1 puan
  Şu anda akıllı telefonlar içinde en iyi sonuç veren iPhone 11 pro. Sony'nin RX serisinı tavsiye ederim. https://www.sony.com.tr/electronics/kompakt-fotograf-makineleri/t/cyber-shot-kompakt-fotograf-makineleri?bestfor=expert-capability
 10. 1 puan
  Kullandığım ve gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir makine: Canon G15 Üretimde olduğunu sanmıyorum ancak tank gibi bir makine olduğundan temiz bir 2. eli rahatlıkla alınabilir. Bu önerim bütçe dostu bir öneridir. Kesenin ağzını biraz daha açınca 1" sensörlü bir makine de alınabilir.
 11. 1 puan
  Merhaba, Sıla'nın Oppo reklamını hatırlarsanız orada telefon ile çekilen görüntüleri çıktı alarak sergi yapıyordu tabi işin içinde reklam olunca abartmalar olabiliyor ama güncel telefonlar o kadar güçlü ki gerçekten kaliteli görüntüler yakalayabiliyorsunuz ve reklamda amatör olarak bu işin yapılabileceği vurgulanıyor. Daha önceleri de Nokia ve Sony büyük bütçeli filmlerde ve kliplerde boy gösterdi ve kimse telefon ile çekilen kısımları yadırgamadı. Eğer özel durumun yoksa hangi makinayla çekersen çek kaliteden önce düşünce ve sanatın ön plana çıkması gerekir. Tabi işin aslına gelirsek bana kalırsa makinana küçük taşınabilir bir çanta alabilirsin, hepsini yanında taşımak zorunda değilsin. Mesela benim 2 tane çantam var böylelikle gideceğim yere göre ekipman alabiliyorum veya özel çekimler için büyük çantayla beraber bütün ekipmanlarımı yanıma alıyorum. Küçük bir makina istiyorsan da ben olsam sony a6000 serisine bakardım. Gerçekten çok küçük ve çok kaliteli fotoğraf ve video çekebiliyor. Gerçek anlamda 2.makina rolünü fazlasıyla üstlenebiliyor.
 12. 1 puan
  Menüden ilgili ayara ulaşıp çift kartı ne şekilde kullanacağınızı seçiyorsunuz. Örnek olarak; 1. karta raw, 2. karta jpeg veya film kaydedebilirsiniz Kart seçimine gelince, .aşağıdaki link size yardımcı olacaktır. https://www.nikonrumors.co/best-xqd-uhs-ii-sd-memory-cards-for-nikon-d500/
Bu afiş şu şekilde ayarlanmıştır: İstanbul/GMT+03:00
×
×
 • Yeni Oluştur...