İçeriğe git

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor

 1. Daha eskiler
 2. Zülkif Altın

  D5500 Wifi Ağ Ayarları Gri Kalıyor

  Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Sorun makinanızın yazılımsal veya donanımsal olarak karşınıza çıkabilir. Yazılımsal sorum için öncelikle makinanızı sıfırlayınız ve tekrar Wi-Fi ayarlarını girmeyi deneyiniz. Olmazsa Nikon orinal sayfasından güncel donanım yazılımını indirerek kurunuz. Yazılımsal problem ise bu aşamalarda çözülmesi gerek. Donanımsal sorun ise sıfır aldıysanız garantiye göndermenizi öneririm. 2.el aldıysanız aldığınız kişiye sorunuz bir sıkıntısı varmıydı diye.
 3. Makinemi yeni aldım. Nikon D5500. Wifi yı açmama rağmen ağ ayarları sekmesi açılmıyor. Şarjım %100. SD kart takılı. Lütfen yardımcı olabilir misiniz acaba.
 4. Mehmet A.

  offroad pan 06 2021.jpg

  nikon d850 . Tamron 17-35mm @35mm . iso 31 . f13 . 1/30 . elde yatay çevrinme (panning)
 5. Mehmet A.

  offroad pan 06 2021.jpg

 6. Mehmet A.

  nikonturk.jpg

  © MYA

 7. Forumun selası verildi mi ümit abi :)

 8. Cabir ÇAYCIOĞLU

  D200 Arıyorum

  Geceye Not: Yıl 2021 hala D200 kullanıyorum. Uzun bir aradan sonra foruma girdim. Sevgili @Nikontürk mehmet köse abim ve @Ümit Alper TÜMEN abim selamlar....
 9. aslan

  D300 Odak Noktası ayarı

  Son mesajlara bakılırsa buralar dutluk olmuş demek ki. Forumda herhangi bir hareket yok anlaşlan. Sağlıcakla kalın.
 10. Emin İpek

  Kirazlar

  Kirazlar
 11. Emin İpek

  Domates

  Domates
 12. Kirazlar ve kiraz domatesler
 13. Emin İpek

  Domatesler

 14. Emin İpek

  Domates

 15. OZAY GONLUM

  OZAY GONLUM

 16. aslan

  D300 Odak Noktası ayarı

  @Kemal Öztürk Turkoy Cevap için teşekkürler. Ben hareketli çekimlerde mod afc, switch selectable ( ortadaki), odak noktası 9 yada 21 olacak şekilde seçiyorum. Çünkü switch i auto ya getirince 9 yada 21 nokta seçili olmuyor. 51 noktanın tümü seçili oluyor. Ekleme: O zaman da odaklama şaşıyor.
 17. Kemal Öztürk Turkoy

  D300 Odak Noktası ayarı

  AFC aslında devamlı focus yani dediğiniz gibi hareketli nesler içindir ancak sizin arka kısımda bulunan "AF Sensor Mode Switch" dedilen konum nerdedir ?
 18. Makinede anlamadığım birşey var. AF modunu AFc yapıyorum. Odak noktası ayarlarından da 21 point seçiyorum. Ama hep orta noktada netlik oluyor. 21 nokta seçili olunca nesneyi takip etsem bile netlik hep orta noktada oluyor. Mesela hareketli bir nesneyi ( hayvan,çocuk,bitki vs.) çekmek için af noktası ayarları nasıl olmalı?
 19. Fatih Akbörü

  Neden canon daha cok

  Nikon candır gerisi heyecandır.
 20. myasar

  Sigma 120-400 4.5-5.6 apo hsm

  Sanırım fazla kullanılan bir objektif değil. İngilizce olarak şöyle ayrıntılı bir inceleme var: https://www.imaging-resource.com/lenses/sigma/120-400mm-f4.5-5.6-dg-os-hsm-apo/review/
 21. Genellikle kuş fotoğrafı çekmek amacıyla bu lensi almak istiyorum.Kullananlar lens hakkında bilgi ve tecrübelerini aktarabilirler mi?
 22. Mehmet A.

  Günbatımı

  Merhaba, Zülkif Bey'in de açıkladığı gibi GND filtreler bu tip fotoğraflarda sorununuza çözüm olur. Örnek ürün görselinde ki kare tip olarak adlandırılan GND filtreler, yukarı/aşağı ya da sağa/sola (ufuk çizgisinin düz olmadığı durumlarda) hareket ettirilebildiğinden klasik filtrelere göre daha kullanışlı ancak çok daha pahalıdırlar. Diğer seçeneğiniz, koyu ve açık bölgeleri ayrı pozlayarak iki fotoğraf çekip düzenleme programlarında her iki fotoğrafı birleştirmek (bu tekniği HDR (yüksek dinamik aralık) gibi düşünebilirsiniz.) olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken düz
 23. Zülkif Altın

  Günbatımı

  Merhaba, aslında anlatmak istediğin "Graduated ND Filtre" diye geçiyor. Bu filtre bir tarafı şeffaf ve bir tarafı ND (hatta renklide mevcut) filtre. bu şekilde güneş olan tarafı ND filtre ile kapatarak aynı pozlama değerlerine getirerek fotoğrafın net çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda beyaz ayarını otomatik ve ışık ölçümünü sırayla deneyerek kendinize uygun olanını seçebilirsiniz.
 24. Bu fotoğrafta Güneşin parlaklığı yüzünden kadrajdaki diğer yerler karanlık çıkıyor. Fazla ışık altında kendisini koyulaştıran gözlük camları var, bunun lenslere uyarlanmışı bir filtre varmıdır? Güneş dışındaki yerlerde ışık kaybı istemiyorum, sadece Ğüneş diskinin parlaklığını kessin. Beyaz ayarı, ışık ölçüm modu ne olmalı? F9, 1/320, 100 Iso, 230mm ile çekildi.
 25. Zülkif Altın

  LCD ekranda netleme yardımcısı var mı?

  Merhaba, Live Modu Bayram arkadaşımında dediği gibi Canlı Önizleme modudur. Makinada "LV" tuşu ile aktif edebilirsin yani görüntüyü büyük LCD ekrana veren moddur. Vizör çok küçük olduğu için manuel netleme yapmak isterseniz size yardımcı noktalar çıkar ama LCD ekranda bu yardıma ihtiyaç yoktur. Çünkü nereyi netlemek istiyorsanız oraya makina üzerinde bulunan zoom tuşlarını kullanarak konuya yakınlaştırabilirsiniz ve istediğiniz konuya netlemiş olursunuz. Ve o zoom sadece ayrıntıları incelemek için olduğundan fotoğrafa etkisi yoktur. Makinada LCD ekranında yardım noktaları varmıdır bilmiyo
 26. Bayram Kınay

  LCD ekranda netleme yardımcısı var mı?

  Live mode(canlı izleme) modu yani sizin kullandığınız lcd ekrandan fotoğraf çekme.Lcd ekranda iken zoom tuşu ile yakınlaşıp netlemeyi manuel şekilde yapabilrsiniz
 1. Daha fazla aktivite göster
×
×
 • Yeni Oluştur...