İçeriğe git

Forum Kuralları

Nikontürk Forum Kuralları & Gerekçeleri

Nikontürk'e Yüklenen fotoğrafların ve diğer tüm içeriklerin hakları ve sorumluluğu yükleyen kişinin , eser sahibine aittir. Fotoğrafların ve verilerin izinsiz kopyalanması ve çoğaltılması yasaktır.

Forum Kurallarımız ;  

 1. # Nikontürk; Nikon Kullanıcılarını ve Fotoğraf Severlerinin Bir Arada Toplandığı (Fan) Sitesidir.
 2. # Açılan konuların yanlış başlık altında açılması açılan konuların alaksız ve içeriğimizle ilgisiz olması sebebiyle Yönetimin sorgunuz silip kaldırabilir.
 3. # Aynı şekilde sitemizin diğer bölümlerne açılan yanlış kategori yanlış içeriklerin kaldırmasınıda kapsamaktadır.
 4. # Nikontürk; Hiç Bir İşlemden 'Maddi' çıkar Sağlamamaktadır. Site İşleyişi Gönüllüler Tarafından Sağlanmaktadır.
 5. #  Fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.
 6. #  Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
 7. #  Açılan konuların yönetim veya kullanıcılar tarafından cevaplanma zorunluluğu yoktur.
 8. # İllegal yazılım veya içerik kullanan, Sitemiz forumlarında bunu dile getiren, diğer kullanıcıları illegal kullanıma özendiren hesaplar uyarılır. Bu davranışlara devam haklinde bu hesaplar kalıcı olarak kapatılır. 
 9. # Sadece kaynağından paylaşılan linklere izin verilir onun dışında foruma iliştirilen veya yüklenen illegal içeriklere izin verilmez ve silinir. 
 10. # Türkçe diline saygı duyar dilimizi doğru kullanıma teşvik eder bu konuda gerekli olması durumunda kullanıcılar uyarılır.
 11. # Sorular uygun başlıklar altında sorulmalı kararsız kalınan durumlarda uygun genel kategorilerde konu açılabilir. 
 12. # Nikontürk  forumlarında kullanıcıların içeriklerinin değiştirilmesi, taşınması ve tamamen silinmesini hakkını saklı tutar.
 13. # Sorular belirli kişilere yönelik sorulamaz, cevap alınmaya zorlanamaz.
 14. # Konu başlıkları konuyu özetleyecek şekilde oluşturulmalı konu başlıklarında "çok acil", "acil yardım", "lütfen yardım" ifadeler kesinlikle kullanılmaz bu tür konular kapatılır veya silinir. 
 15. # Mesaj başlıkları tamamen büyük harflerden oluşturulamaz ve mesaj içeriği gözü rahatsız edici yazı tipi veya boyutu kullanılamaz. İçerik ortalama veya diğer mesajlara tezat oluşturacak şekilde oluşturulamaz.  
 16. # Özel mesajla adından da anlaşılacağı gibi özel durumlar hariç forumla ilgili sorular sorulamaz. bu tür özel mesajlar silinir ve görmezden gelinebileceği gibi ısrarcı durumda olanların özel mesaj hakkı kapatılır

Başkalarının fotoğraflarını kendi fotoğrafıymış gibi yayımlayan ve Tespit Edilen kullanıcıların yüklediği fotoğraflar ile birlikte bu kullanıcıların kullanıcı hesabı da silinir ve Nikontürk’de aynı e-posta adresi ile girişi Yasaklanır.

Fotoğrafların kopyalanması ve izinsiz kullanılması halinde fotoğraf sahipleri 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri yasasının 25/1, 71/1 ve son, 72c3 ve son maddeleri gereğince çalıntı eserler için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabilir ve mahkeme sonucuna göre 2 yıldan 4 yıla kadar hapis, 50 milyardan 150 milyara kadar para cezasına veya her iki cezaya birden çarptırılabilir (mahkemelerin genel kararları para cezası yönündedir). Fotoğraf sahibi ayrıca tazminat davası da açabilir.

×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.