İçeriğe git

bnazim

Üye
 • İçerik sayısı

  43
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  3

bnazim en son kazandığı gün Temmuz 28 2018

bnazim en çok beğenilen içeriğe sahipti!

Topluluk Puanı

6 Yeni Tarafsız

bnazim Hakkında

 • Derece
  Çok Yeni
 • Doğum Günü 25-06-1951

Profil Bilgileri

 • İkamet
  İzmir
 • Cinsiyet
  Erkek

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Nikon D3400

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. bnazim

  İzmir Servis

  İyi günler, Bende İzmir' de oturuyorum, D3400 kullanıcısıyım. Makinam arada bir "Deklanşöre tekrar basınız" hatası veriyor. makine açılıp kapanınca düzeliyor. Nikon' nun İzmir' de böyle bir servisi var mı? Bence bir ihtiyaç.
 2. bnazim

  14 05 2017 (2) (1).jpg

 3. bnazim

  29 08 2018 (4) (1).jpg

 4. bnazim

  bnazim

 5. bnazim

  Lens ve gövdedeki af mf

  Özür diliyorum, soruyu anlamamışım.
 6. bnazim

  Lens ve gövdedeki af mf

  Auto Fokus "AF" netleme otomatik yapılır, Manuel Fokus "MF" Netlemeyi siz elle yaparsınız.
 7. bnazim

  Kanlı ay, mutlaka fotoğraflanmalı

  Korktuğum başıma gelmedi, Bulutlar dağıldı, bu da benden birkaç kare..
 8. bnazim

  Kanlı ay, mutlaka fotoğraflanmalı

  Dün alıştırma yapmış idim, Bu gün İzmir' de hava bulutlu, Herhalde kaçıracağım, ? Dün çektiğim bir kare, Exif Bilgileri; Güncellenen Tarih : 2018:07:26 23:33:10+03:00 Kamera : NIKON D3400 Poz süresi : 1/400 Pozlama program : Manuel Pozlama ISO değeri : 100 AF Aperture : 5.7 Odak uzunluğu : 270.0 mm Odak modu : AF-S Lens Type : G Lens ID : Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro
 9. Sayın @Sebahattin Demir teşekkürler.
 10. Sayın @Sebahattin Demir ben formda çok yeniyim, bu yanlış bilgileri açıklarsanız veya uyarırsanız bizde doğruyu öğreniriz diye düşünüyorum. Saygılar.
 11. bnazim

  Pahalı bir makina ile gece dolaşmak

  @qqaazz Bence çok haklısınız hiç güvenli değildir, hele ülkemizde ama bulunduğunuz yer ve mekana göre de sonuç değişir.
 12. Sevgili dostlar, Fotoğraf makinesinde ne kadar fotoğraf çektiğimi merak ettim, Araştırdım, Nikon’ un kendi programları “ViewNX-i, Capture NX-D” exif bilgileri içinde bu sayıyı vermiyor ama webde bazı sitelere fotoğraf yüklediğimiz zaman bu bilgiyi alıyoruz. Belki birçoğunuz biliyordur ama bilmeyen arkadaşlara faydası olur diye aşağıda bu sayıyı öğrenmek için bulduğum basit bir programı önermek istiyorum. Web adresi ; http://exiftool.sourceforge.net/ Program adı ; Windows Executable: exiftool-10.75.zip (5.9 MB) Gelen zip’li dosyayı açın, açılan “exiftool(-k)
 13. arkadaşlar, @Sebahattin Demir beyin yazısını okudum çok güzel kaleme almış, ayrıca @myasar ve @hüseyin özdemir beylere de katılıyorum, değerli bilgilerinize teşekkürler. Sağlıcakla kalın.
 14. Değerli dostlar, Kısaca şunu anladım, doğru ve yanlış kişiden kişiye değişiyor. Abartmadan küçük düzeltmeler kimseyi rahatsız etmiyor, asıl önemli olan yaptığımız işi doğru ve özenli yapmak ve bundan zevk almak. Hepinize sonsuz teşekkürler.
 15. @Yasin Korkmaz Bey, Size aynen katılıyorum, ben de elimden geldiğince Photoshop CS6 veya Nikon’ un Capture NX-D programını kullanıyorum ama bu yaptığımız eninde sonunda Photoshop olmuyor mu? Bu ikilemden nasıl kurtuluruz? Gözümüzün gördüğünü çekmek ve korumak, başkalarının çektiği görüntüye inanmak bunu nasıl başarırız. Saygılar.
×
×
 • Yeni Oluştur...