İçeriğe git

mehmet

Üye
 • İçerik sayısı

  73
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  8

mehmet last won the day on Kasım 22 2019

mehmet had the most liked content!

Topluluk Puanı

12 Doğru Yolda

5 Takipçi

mehmet Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 84


 • İtibar Puan: Çok Yeni


 • Gönderi Sayısı: 73


 • Gönderi Ortalama: 0.02


 • Toplam Puan: 12


 • Kazanılan Günün Üyesi: 8


 • Katılma: 24-02-2010


 • Bizimle geçen gün: 3686 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 44


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. mehmet

  FX uyumlu Lens tavsiyesi

  AFS 24-70mm f2.8 kullanıyorum. şimdi VR özellikli olanları var tavsiye ederim.
 2. 70-300 ile karıştırıyor olmayasınız. AF-S 70-200 f2.8 VR FF lenstir. 14-24mm, 24-70mm, 70-200mm üçlüsü FF dir.
 3. Lens eğer tamir görmüş ve yeterli bilgisi olmayan biri bu tamiri yaptıysa sorunlar çıkmakta. Üst sınıf dediğimiz bu lenslerin tamiri yapıldığında elemanlarının kalibre edilimesi ve verilerin lens içindeki mikro komtrolcüye yüklenmesi gerekmekte. Nikon bu yüzden onlara CPU lens demekte. Benim nacizane tavsiyem lensi Nikon Türkiye servisine götürün. onlar daha kesin ve doğru teşhis koyarlar.
 4. mehmet

  Fotoğraf etrafında kararma

  uygun olmayan bir parça kullanıyorsunuz gibi (parasoley, filre vb.) ilk gördüğümde lens vignet var sandım ama değil. dahakötü ihtimal lens yuvasına oturmamış ve/veya lensinizde problem var.
 5. mehmet

  Cebime göre

  Şu anda akıllı telefonlar içinde en iyi sonuç veren iPhone 11 pro. Sony'nin RX serisinı tavsiye ederim. https://www.sony.com.tr/electronics/kompakt-fotograf-makineleri/t/cyber-shot-kompakt-fotograf-makineleri?bestfor=expert-capability
 6. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Sihirli kelime interpolasyon yani cep telefonlarının sensörünün fiziksel olarak 12 mega pixel gibi yüksek pixel bandırmaması ve gelişmiş algoritmaların AI kullanarak yapay olarak yüksek çözünürlüklü fotografı üretmesi Basılı mecra terk edilince koca hantal kameralar da tarihin tozlu sayfaları arsındaki yerini alacaklar.
 7. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Üretiken yüksek miktarda pixel içeren ürünler üretiyoruz da baskı aşamasında bu yüksek pixel yoğunluğuna ulaşım geride kaldı. 300 Dpi çekip, 240dpi basıp, 72dpi ekranlarda bakıyoruz. Korkarım ki yakın zamanda giriş seviyesi kameralara akılı telefonlardaki görüntü işleme özelliklerini ekleyecekler. Özellikle son duyurulan iPhone 11 pro Max içindeki yazılım çok yetenekli. Sorun insanların kafasındaki yüksek megapixel, büyük kamera ve lens daha iyi algısını kırmak gerek. Üreticiler yıllarca bunu iyi kullanıp 50Mpix'e kadar geldiler sattılar kazandılar. Sonuçta kısır bir döngü. Kullan, at, yenisini al.
 8. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Nikon, aynalı sistemin üretimin iyice azaltıp yönünü aynasız siteme çeviriyor sanırım. Z9 bakalım nerede olacak. Z7 ve Sony A7RIII iki kamera deneyimimde Z7 önde idi. Bu arada Noct lens çok güzel görünüyor sanırsam erişilmesi zor bir fiyatta.
 9. mehmet

  Ürün çekimi

  Bu konuda eğitim veren bir kişi/kurum dan eğitim almanız yararınıza olur.
 10. mehmet

  TimeLapse Sunset MoonSet MoonRise ?

  Ben Time Lapse çekim yaparken bu sıkıntıya takılmamak için MF modunda çekim yapıyorum .
 11. mehmet

  Nikon D7100 r12 problemi.Netleyip anında çekemiyorum.

  r12 yazması makinanızı dahili RAM belleğinin alabileceği fotograf sayısını gösterir. RAW r12, JPG r15 olabilir. Çekim yapıdıkça bu değer aşağı düşer. r1 e gelince kamera ayarlarında seçilen ayara göre deklanşör kitlenir yada bellektekilerin üzerine yazar. Hafıza kartınıza fotograflar yazıldıkça bu sayı yüksek değere geri döner. Hafıza kartınız Extreme serisinden ve Nikon'un önerdiği markalardan tercih edin.
 12. mehmet

  Yurtdışı alımlara gümrük vergisi

  Gümrük muafiyeti Haziran 2019'da kaldırıldığından kaç liralık alım yaparsanız yapın vergi ödeyeceksiniz. Muafiyet kaldırılmadan önce 22€ ya kadar olan (kargo dahil) alışverişlerden gümrük vergisi alınmıyordu. Şunu söyleyeyim gümrük ödeyerek Amazon USA dan aldığım ürün ülkemizde ki fiyatından ~%40 daha ucuza geliyor.
 13. mehmet

  d810 güncelleme sorunu

  Öncelikle Nikon DSLR makinalarda A ve B ile adlandırılmış iki frimware olur. indirdiğiniz güncellemenin her iki dosyasınıda önce sıkıştırılmış dosyadan çıkartıp (winrar/winzip)boş hafıza kartına kopyalayın. Güncellemenin talimatlarını MUTLAKA okuyun. Bazı güncellemelerde örn mutlaka önce B fimware güncelleyin diye not olur ona dikkat edin. Buna uymazsanız makina kitlenir servise gitmek gerekir. Bu taraz konularda bilgi ve tecrübeniz yoksa bu işe hiç bulaşmayın servise götürün.
 14. mehmet

  İsfo sorunu

  Konuyu okuyunca kimdir bu ISFO diye google araştırması yatığımda, ciddi ciddi Yıldız parkı ve Belgrad ormanını gezip denetleme yatıklarını anlatan yazılarına ve görsellerine rastladım. Konuya vakıf değilim ama aklıma aşağıdaki haret tarzından başka birşey gelmemekte. Avukat ile görüşmek faydalı olur. Olurya yanınıza geldilerve tutanak tutmak vb. kalkıştıklarında hemen tutanağın altına imza atmayın zorlama olursa (Zabıta ile geziyorlarmış bazen)durumunuzun (bu işi ticari olarak yapmadığınızı)şerh'i yazın ve sözlü olarakta yasal haklarınız arayacağınızı belirtin ve ondan sonra imzalayın. Gelin ve damat tanık olduklarından onlarda tutanağa serh yazmak istesinler.
 15. O kocaman lensler ~20k₺ den başlayan fiyatlarda. Makinanızı değişecekseniz tavsiyem Nikon Coolpix P1000 almanız 24-3000mm lensi dijital zoom devreye girdiğinde 6000mm e çıkmakta. P1000 pahalı gelirse, ikinci el P900 alabilirsiniz.
×
×
 • Yeni Oluştur...