İçeriğe git

mehmet

Üye
 • İçerik sayısı

  68
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  7

mehmet last won the day on Temmuz 7

mehmet had the most liked content!

Topluluk Puanı

11 Doğru Yolda

5 Takipçi

mehmet Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 84


 • İtibar Puan: Çok Yeni


 • Gönderi Sayısı: 68


 • Gönderi Ortalama: 0.02


 • Toplam Puan: 11


 • Kazanılan Günün Üyesi: 7


 • Katılma: 24-02-2010


 • Bizimle geçen gün: 3528 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 44


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Sihirli kelime interpolasyon yani cep telefonlarının sensörünün fiziksel olarak 12 mega pixel gibi yüksek pixel bandırmaması ve gelişmiş algoritmaların AI kullanarak yapay olarak yüksek çözünürlüklü fotografı üretmesi Basılı mecra terk edilince koca hantal kameralar da tarihin tozlu sayfaları arsındaki yerini alacaklar.
 2. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Üretiken yüksek miktarda pixel içeren ürünler üretiyoruz da baskı aşamasında bu yüksek pixel yoğunluğuna ulaşım geride kaldı. 300 Dpi çekip, 240dpi basıp, 72dpi ekranlarda bakıyoruz. Korkarım ki yakın zamanda giriş seviyesi kameralara akılı telefonlardaki görüntü işleme özelliklerini ekleyecekler. Özellikle son duyurulan iPhone 11 pro Max içindeki yazılım çok yetenekli. Sorun insanların kafasındaki yüksek megapixel, büyük kamera ve lens daha iyi algısını kırmak gerek. Üreticiler yıllarca bunu iyi kullanıp 50Mpix'e kadar geldiler sattılar kazandılar. Sonuçta kısır bir döngü. Kullan, at, yenisini al.
 3. mehmet

  Nikon Z50 anons edildi

  Nikon, aynalı sistemin üretimin iyice azaltıp yönünü aynasız siteme çeviriyor sanırım. Z9 bakalım nerede olacak. Z7 ve Sony A7RIII iki kamera deneyimimde Z7 önde idi. Bu arada Noct lens çok güzel görünüyor sanırsam erişilmesi zor bir fiyatta.
 4. mehmet

  Ürün çekimi

  Bu konuda eğitim veren bir kişi/kurum dan eğitim almanız yararınıza olur.
 5. mehmet

  TimeLapse Sunset MoonSet MoonRise ?

  Ben Time Lapse çekim yaparken bu sıkıntıya takılmamak için MF modunda çekim yapıyorum .
 6. mehmet

  Nikon D7100 r12 problemi.Netleyip anında çekemiyorum.

  r12 yazması makinanızı dahili RAM belleğinin alabileceği fotograf sayısını gösterir. RAW r12, JPG r15 olabilir. Çekim yapıdıkça bu değer aşağı düşer. r1 e gelince kamera ayarlarında seçilen ayara göre deklanşör kitlenir yada bellektekilerin üzerine yazar. Hafıza kartınıza fotograflar yazıldıkça bu sayı yüksek değere geri döner. Hafıza kartınız Extreme serisinden ve Nikon'un önerdiği markalardan tercih edin.
 7. mehmet

  Yurtdışı alımlara gümrük vergisi

  Gümrük muafiyeti Haziran 2019'da kaldırıldığından kaç liralık alım yaparsanız yapın vergi ödeyeceksiniz. Muafiyet kaldırılmadan önce 22€ ya kadar olan (kargo dahil) alışverişlerden gümrük vergisi alınmıyordu. Şunu söyleyeyim gümrük ödeyerek Amazon USA dan aldığım ürün ülkemizde ki fiyatından ~%40 daha ucuza geliyor.
 8. mehmet

  d810 güncelleme sorunu

  Öncelikle Nikon DSLR makinalarda A ve B ile adlandırılmış iki frimware olur. indirdiğiniz güncellemenin her iki dosyasınıda önce sıkıştırılmış dosyadan çıkartıp (winrar/winzip)boş hafıza kartına kopyalayın. Güncellemenin talimatlarını MUTLAKA okuyun. Bazı güncellemelerde örn mutlaka önce B fimware güncelleyin diye not olur ona dikkat edin. Buna uymazsanız makina kitlenir servise gitmek gerekir. Bu taraz konularda bilgi ve tecrübeniz yoksa bu işe hiç bulaşmayın servise götürün.
 9. mehmet

  İsfo sorunu

  Konuyu okuyunca kimdir bu ISFO diye google araştırması yatığımda, ciddi ciddi Yıldız parkı ve Belgrad ormanını gezip denetleme yatıklarını anlatan yazılarına ve görsellerine rastladım. Konuya vakıf değilim ama aklıma aşağıdaki haret tarzından başka birşey gelmemekte. Avukat ile görüşmek faydalı olur. Olurya yanınıza geldilerve tutanak tutmak vb. kalkıştıklarında hemen tutanağın altına imza atmayın zorlama olursa (Zabıta ile geziyorlarmış bazen)durumunuzun (bu işi ticari olarak yapmadığınızı)şerh'i yazın ve sözlü olarakta yasal haklarınız arayacağınızı belirtin ve ondan sonra imzalayın. Gelin ve damat tanık olduklarından onlarda tutanağa serh yazmak istesinler.
 10. O kocaman lensler ~20k₺ den başlayan fiyatlarda. Makinanızı değişecekseniz tavsiyem Nikon Coolpix P1000 almanız 24-3000mm lensi dijital zoom devreye girdiğinde 6000mm e çıkmakta. P1000 pahalı gelirse, ikinci el P900 alabilirsiniz.
 11. mehmet

  Solo Türk

  2019 Genç Kartallar Haftası Solo Türk gösterisi. Cihaz: Nikon D300 Objektif: 18-135mm f/3.5-5.6G Odak Uzaklığı: 135mm Netleme Modu: AF-C AF Alanı: Dinamik, 9 nokta Diyafram: f/8 Enstantane Hızı: 1/250s ISO Duyarlılığı: ISO 200 Beyaz Dengesi: Renk sıcaklığı (5260K), 0, G1
 12. 18-300mm lensi tavsiye ederim. lakin ikinci el fiyatları nedir bilgim yok. ayrıca 70-300mm lens var fakat bu lensin AF motoru olmayan modeli ucuz ama onu siz kullanamazsınız D3xxx gövde üzerinde de AF motoru yok.
 13. mehmet

  Ürün çekimi için Makro Lens

  Ürün dediğiniz çok geniş bir tanım. 24-70mm f/2.8 ile de çekilen ürün var makro lens kullanmak gerektirende.
 14. mehmet

  Body ve Lens Seçimleri

  D300 ile Nikkor 24-70mmf/2.8 ve Nikkor 50mm kullanıyorum. Stillife, portre moda vb. fotografı çekiyorum makinadan gayet menunum. Bahsettiğiniz set bir çok iş için ideal ileride Aynasız seriye geçmek dışında sıkıntı çıkartmaz lakin ikinci el alacağınızdan gövdelerin perde sayısını kontrol edin.
 15. mehmet

  Kararsız kaldım 😊

  Ağırlık konusuna takmayın. D300 ve 24-70mm lens ikilisi ilj başta ağır geliyordu şimdiyse alığıştığımdan hissetmiyorum. Bu arada Sony R7 III gövdeyi 50mm, 85mm ve 70-200 mm lens ile kullandım ağırlık durumunda fark yok.
×
×
 • Yeni Oluştur...