İçeriğe git

mehmet

Üye
 • İçerik sayısı

  84
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  11

mehmet en son kazandığı gün Haziran 11 2020

mehmet en çok beğenilen içeriğe sahipti!

Topluluk Puanı

15 Doğru Yolda

1 Takipçi

mehmet Hakkında

 • Derece
  Asıl Üye
 • Doğum Günü 31-08-1975

Profil Bilgileri

 • İkamet
  İstanbul
 • Cinsiyet
  Erkek

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Nikon D300

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  photographer_mcan

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. mehmet

  Şimdiye kadar 20mp fotoğraf görmedim

  Pixel hiçbirşeydir, renk doğruluğu ise herşey.
 2. Eğer mantar oluşmuşsa Karfoya götürmenizi tavsiye ederim. 24-70 f/2.8N lenste başıma gelmişti.
 3. Ben pek anlamam bu konulardan. Ben teknik olduğumdan ben deki teknik verilere göre yazdım. Verilerde hata olması nedeniyle yeniden araştırıp doğru veriye ulaşayım.
 4. Bu lensin her mm de 2.8 diyafram değerini alamayacağınızı biliyorsunuz değil mi? Lens hakkında tam bir bilgin yok ama örnekle söyle açıklayayım; 17mm de f4 değerini alırsınız 70mm f2.8 değerini alırsınız Çif diyafram değerli lenslerin genel yapıs böyledir. Gerçek doğru değerler için lens'in kullanım klavuzuna bakınız. Ayrıca durum örnek verdiğim gibi olmasa da üçüncü parti lenslerin bir çoğu gövde üreticinin lisansı ile üretilmediğinden vereceği değerler her daim 100% olmuyor.
 5. mehmet

  nikonturk giriş sorunu

  Google arması ile çıkan link tıklandığında bu malware reklamları geliyor. doğrudan www.nikonturk.com ile girilince sorun olmuyor. bir yerlerde bir DNS yönledirmesi oluyor yada benim gibi Open DNS kullananlar etkileniyor bulmak gerek. Az önce beim başımada da geldi sistem temiz olmasına rağmen.
 6. Dün yazmayı unutmuşum; sRGB renk uzayını kullanarak çekim yapıyorsanız photoshopta da sRGB kullanın. Lakin Adobe ürünü kullandığınızdan benim tavsiyem Adobe sRGB renk uzayında çekim yapmanız ve photoshopta varsayılan o gelir. ayrıca birde REC709 ve REC2020 olayları var o da monitör vb ile alakalı. Dediğim gibi en kolay ve en basiti Adobe sRGB renk uzayı ayarının kullanın makinanızda.
 7. mehmet

  Flaş yavaş patlama

  ideal Flash senkron hızı 1/125 tir (Yeni nesi HSS ler hariç) Gövde modelinizi ve flash modelinizi yazarsanız detaylı yardımcı olunabilinir.
 8. Windows 10 kullanıyorsanız, Renk filtreleri adında bir ayarı var onu bir kontrol edin, sizi çalışmalarınızda yanıltacak şekilde görüntüyü değiştirir. Windows tuşu + Ctrl + C tuşuna basınca devreye girer yanlışlıkla açmış olabilirisniz. Yine Wimdowsun HDR ve WCG olayı var o devrede olabilir. Monitörünüzün Işık ve Kontrast değerlerini kontrol edin çok fazla açık olduklarında sizi yanılatabilir. Doğru renkler ile çalıştığınızdan emin olmak için i1Display Pro gibi bir cihaz edinmeniz faydalı. monitörünüz ve mobil cihazını kalibre etmek faydalı olur. Ben tablet ve telef
 9. mehmet

  NİKON NX-D

  Ekran görüntüsü eklemeyi unutmuşum
 10. mehmet

  Nikon D7100 netlik sorunu

  Bu yaşadığınız netsizlik sorunu otomatik netlemede mi yoksa manuel netlemede mi? Her iki durumda Lensi işaret etsede, otomatik netleme de sorun oluyorsa lense gitmeden önce gövde üzerindeki lens kontaklarını isopropil alkollü mendil ve mikro fiber bezle silip trkrar deneyin. çözülmez ise yüksek olasılık Lensiniz sorunlu.
 11. mehmet

  NİKON NX-D

  Ben Windows 7 makinada sorunsuz kullanıyorum. Aldığınız hatayı yazarsanız daha kolay cevap verebiliriz. Büyük ihtimal ile sizin Windows'unuz 32bit ve kurmak istediğiniz Capture NX-D 64Bit oyüzden kuramıyor olabilirsiniz. bunları kontrol edin.
 12. mehmet

  FX uyumlu Lens tavsiyesi

  AFS 24-70mm f2.8 kullanıyorum. şimdi VR özellikli olanları var tavsiye ederim.
 13. 70-300 ile karıştırıyor olmayasınız. AF-S 70-200 f2.8 VR FF lenstir. 14-24mm, 24-70mm, 70-200mm üçlüsü FF dir.
 14. Lens eğer tamir görmüş ve yeterli bilgisi olmayan biri bu tamiri yaptıysa sorunlar çıkmakta. Üst sınıf dediğimiz bu lenslerin tamiri yapıldığında elemanlarının kalibre edilimesi ve verilerin lens içindeki mikro komtrolcüye yüklenmesi gerekmekte. Nikon bu yüzden onlara CPU lens demekte. Benim nacizane tavsiyem lensi Nikon Türkiye servisine götürün. onlar daha kesin ve doğru teşhis koyarlar.
 15. mehmet

  Fotoğraf etrafında kararma

  uygun olmayan bir parça kullanıyorsunuz gibi (parasoley, filre vb.) ilk gördüğümde lens vignet var sandım ama değil. dahakötü ihtimal lens yuvasına oturmamış ve/veya lensinizde problem var.
×
×
 • Yeni Oluştur...