İçeriğe git

myasar

Üye
 • İçerik sayısı

  191
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  15

myasar last won the day on Nisan 19

myasar had the most liked content!

Topluluk Puanı

39 Doğru Yolda

1 Takipçi

myasar Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 801


 • İtibar Puan: As Üye


 • Gönderi Sayısı: 191


 • Gönderi Ortalama: 0.06


 • Toplam Puan: 39


 • Kazanılan Günün Üyesi: 15


 • Katılma: 05-04-2011


 • Bizimle geçen gün: 2996 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 69


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Bu iş için elinizdeki 18-105 yeterli bir objektiftir. Eğer sizi tatmin eden sonuçlar alamıyorsanız buraya koyacağınız örnekler üzerinden tavsiyeler alabilirsiniz.
 2. 1- Kit lensiniz nedir ? 2- Mücevher fotolarını hangi amaçla çekeceksiniz ( katalog, sanatsal , internet, vb) ? 3- Fotoğrafçılık bilginiz hangi düzeyde ?
 3. myasar

  Nikon D7100 Makro Çekim Lens

  En uygunu 50 mm. Ters bağlayarak veya uzatma tüpü ile kullanabilirsiniz. Makro zor zenaattir. "makro dünyası" sitesindeki yazıları okuyup yolunuzu çizmeniz daha doğru olur.
 4. myasar

  Albüm Baskı

  Burada baskıdan kasıt matbaa baskısıdır. Her hangi bir fotoğraf stüdyosunda yaptıracağınız baskıda RGB veya Adobe RGB kullanabilirsiniz.
 5. https://www.vatanbilgisayar.com/sdhc/?srt=UP Bu linkteki kartların hepsi işinizi görür. Jpeg için 16 GB ve üzeri, RAW için 32 GB ve üzeri fazlasıyla yeterli olur.
 6. myasar

  tair 11a 135mm f2,8

  Bu başlıkda sözü edilmiş. Uygun adaptörle kullanabilirsiniz ama uzağa ve sonsuza netleme yapmaz. Pek de mükemmel olmayan, nostaljik değeri olan bir objektiftir. Kendim kullanmadım, okuduklarımı söylüyorum.
 7. myasar

  hafıza kart yadım

  Üzgünüm... Eğer resimler çok çok önemliyse kartın üreticisinden yardım isteyebilirsiniz ama çok tuzlu olacağı kesin.
 8. myasar

  hafıza kart yadım

  Sorununuzun sihirli bir çözümü yok. Karttaki resimleri kurtarmak için internetten indireceğiniz bir "veri kurtarma " programını deneyin. Resimleri kurtarabilirseniz kartı bir kez daha (makinede) formatlayın. Sorun devan ediyorsa yapacak bir şey kalmıyor. Güvenilir bir yerden bilinen bir markadan yeni bir kart almaktan başka... Not: Küçük olasılıklı bir çözüm daha var, bazen işe yarar : Hiç bir şekilde resimleri kurtaramıyorsanız kartı formatlayın ve veri kurtarma programında "unformat" seçeneğini deneyin.
 9. myasar

  Hangi makro lensi almalıyım

  Eğer Fx makina kullanıyor olsaydınız tereddütsüz Sigmayı önerirdim. Şu anda kullanmakta olduğum f/p oranı mükemmel bir objektif. Diğer yandan 105 mm. vb aynı zamanda portre objektifleridir. Ne var ki sizin dx makinanızda portre için biraz (çok değil) uzun kalır. Kullanılamaz değil. Yine de, portre düşünüldüğünde, 80-90 mm. ler daha uygun gibi duruyor. Örneğin; Tamrom 90 mm. Her ikisinin de en yakın çekim mesafesi (1/1 büyütmede) aşağı yukarı aynı. 30-31 cm. kadar.
 10. myasar

  Tamron & Sigma

  VC'siz olanları düşünmeyin bile. Dolayısıyla tercihlerinizi bu yönde sınırlayın.
 11. myasar

  Tripod nasıl kullanılmalı

  Sağlam bassın da nasıl basarsa bassın diyeceğim ama tripod ayaklarının ayaklarıma dolaşmasından hoşlanmadığımdan önde tek ayağı tercih ederim. Ve tripod ayaklarının durumunu önemseyecek kadar titiz isem tripodun çengeline bir ağırlık takmayı da ihmal etmem.
 12. myasar

  Monitör Tavsiye

  Sanırım sizin ekonomik monitör arayışınız Eizo öneren arkadaşın dikkatinden kaçmış. Ama diğer yandan ekonomik monitörlerle profesyonel işler çıkartmak oldukça zor. Yani arkadaş oldukça haklı. Google'da "best monitor for photoshop 2018" vb. biçiminde yapacağınız bir arama size oldukça yararlı olacaktır. Ama böyle bir araştırmanın saatler belki de günler sürebileceğini de peşinen kabullenmek gerekir.
 13. Bir D750 kullanıcısı olarak Nikon'un bu tür bir arıza nedeniyle geri çağrım yaptığını hatırlamıyorum. Ayrıca Nikon'un 4 yıl için garanti verdiğinden de emin değilim. Sanki 2 yıl gibi kalmış aklımda. Yanlış hatırlıyorsam lütfen düzeltin. Diğer yandan; garanti kapsamında değil diye fazla üzülmeyin. Suçu "kullanıcı hatası" na atmak garantinin şanındandır. En azından bu açıdan siniriniz bozulmayacak. Nehoot Bey, eğer arkadaş ürünü gerçek spot fiyatı ile aldıysa: ""makine fiyatı+tamir masrafı < resmi ithalat fiyatı"" olacağından bu arkadaş zararda sayılmaz. Tabii tamir için uygun seçenekleri araştırıp bulmak koşuluyla.
 14. myasar

  Nikon D3300 de harici mikrofonda dip ses sorunu

  Google da "d3300 AGC ( Automatic Gain Control )" diye aratınca aşağıdaki site geldi. Umarım işinizi görür. https://visihow.com/Turn_on_Manual_Sensitivity_on_a_Nikon_D3300
 15. myasar

  Lens

  Elinizdeki 50 mm. ile o mesafeden bir tekne çekin. Çektiğiniz resmi bilgisayarda tam ekran olarak ve 100/100 büyütmeli olarak açın. Aynı resmi 300 mm. ile çekerseniz elinizdekinden 6 misli daha büyük (geniş) bir resim elde edeceksiniz. Bu da size yeterli bir fikir verecektir. Bence 300 mm. yeterli olmayacaktır. Eğer kesme yaparak büyütürüm diyorsanız sadece tripoda değil çok keskin bir 300mm. ye de ihtiyacınız olacaktır. 300mm üstü objektifler ağır ve iyileri çok pahalı olduğundan bu konuda deneyimli kişileri daha çok kuş (ornitoloji) sitelerinde bulabilirsiniz. İdeal olmasa da telekonvertör de bir çözüm olabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...