İçeriğe git

neehot

Üye
 • İçerik sayısı

  549
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  61

neehot last won the day on Nisan 20

neehot had the most liked content!

Topluluk Puanı

98 Nikontürk Ailesinden

3 Takipçi

neehot Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 7465


 • İtibar Puan: NT Ailesi


 • Gönderi Sayısı: 549


 • Gönderi Ortalama: 0.57


 • Toplam Puan: 98


 • Kazanılan Günün Üyesi: 61


 • Katılma: 23-08-2016


 • Bizimle geçen gün: 971 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 36


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. neehot

  Hangi makro lensi almalıyım

  ikisini birden mi alacaksınız? eğer birini alacaksanız ikisi içinden sigmayı seçerdim. odak mesafesi konunun içine girmeden yani hayvanı ürkütmeden çekim yapmanıza olanak verir.
 2. hayırlı olsun güle güle kullanın. keyifli lenstir. gece sokak fotoğrafı için de çok güzel.
 3. 2. nesil daha keskin diyor bütün kullananlar. ben sadece 2. nesili kullandığım için bir yorumda bulunamam. eğer ki almaya gittiğiniz dükkanda 11-20mm varsa onu da düşünebilirsiniz. o bir parça daha keskin ve daha geniş odak aralığı sunuyor ama tabi 2. nesil üzerine 3-5 kuruş daha koymak lazım
 4. 55-200mm'in kıymetini satıp 70-300mm aldığımda anlamıştım. 55-200mm kit lens olarak verilir ve tabi ben de arayışlar içinde olduğum için daha iyisini bulurum diye satmıştım. şimdi bile arada arşivimden denk geldiğinde "meğer ne güzel lensmiş" derim. ancak sizin sorduklarınızla eşleşmeyen bir lens. ne portre çekebilirsiniz (şuraya not düşeyim de yanlış anlaşılmasın: arka planı flu yapıp modeli ön plana çıkarmakta çok zorlanırsınız. illaki uğraşırsanız ortaya güzel sonuçlar çıkar ama her yerde çıkmaz) ne de geniş manzara. manzarada detay çekebilirsiniz, kuş çekebilirsiniz ama kuş için de yeterince iyi değil. genel fotoğraflar çekebilirsiniz. eğer 17-50mm pahalı geldiyse ve klasikleşmiş anlamda portre çekmek istiyorsanız ve manzara, sokak fotoğrafı da çekmek istiyorsanız 35mm 1.8g dx sizi uzun süre idare eder. sonrasında manzara mı daha çok yoksa portre mi daha çok çekiyorsanız o alana doğru lens yelpazenizi genişletirsiniz.
 5. ben tokina 11-16mm II kullanmıştım ve çok hoşuma gitmişti. işin içine yıldız fotoğraflı manzara fotoğrafı ekleyecekseniz açık diyafram çok daha avantajlı. daha önce nikon 10-24mm kullanmıştım ve keskinliğinden hiç memnun kalmamıştım. 10-20mm çok daha iyi gibi duruyor 10-24'e göre. lenste vr olması bence çok kullanışlı ama hareketi donduracak enstantane hızında kalmak için açık diyafram daha önemli. ben tokina tercih ederdim.
 6. ben sabit odaklı lensleri seviyorum o sebeple 2 lens önerebilirim. 35mm f1.8 dx ve 50mm f 1.8g. bütçen yeterli ise 85mm lens de eklersen keyifli olur. bunları 2. el almanda hiçbir sakınca yok. ama illa zoom lens olsun, lens değiştirmekle uğraşmayayım dersen tamron 17-50mm iş görür.
 7. neehot

  Tokina 16-28 f2.8/Samyang 14mm f2.8

  samyang her nekadar çok cazip görünse de otofokusu olmaması benim için büyük sıkıntı. yoksa ben sabit odaklı lensleri daha çok seviyorum. mesela benzer ikilemler ben de yaşamıştım yakın zamanda ve 20mm f1.8g aldım. o kadar geniş açıya neden ihtiyacın var onu da belirlemek lazım. not: bu yeni çıkardığı otofokuslu lens ise daha incelemedim
 8. neehot

  85mm f1.4d mi 85mm f1.8g mi?

  85mm 1,4d kullanıyorum bende ve kalitesinden oldukça memnunum. evet netleme hızı biraz yavaş ama bana birşey kaybettirmiyor. buna karşın çıkan fotoğraflardan softluğuna rağmen mutluyum. daha önce 1.8g de kullanmıştım ama nedense hoşuma gitmemişti fakat bu yorum tamamen subjektif. kullanan herkes memnun sonuçta. ne çektiğinize göre değişir. 1.8g daha keskin bir lens.
 9. neehot

  Tripod nasıl kullanılmalı

  makinanın dengesiyle alakalı olarak zemine en sağlam basacağı şekilde konumlandırılır. lens ağır geliyorsa tek ayak dengesiz olabiliyor bu yüzden 2 ayak önde olur. veya rüzgar çoksa rüzgarın geldiği yön tek, götürdüğü yön çift ayak konumlandırılıyor. ama kuralı olmaz. ayaklardan biri de kısa olmaz. ayarı şaşmıştır. yükseklik ayarını kendin yapabildiğin için arazi şartlarına göre ve çekeceğin kompozisyona göre konumlandırılıyor.
 10. neehot

  Lens

  d850 300mm f4 pfe + 1.4tcII (@420mm) f5.6 1/640sn iso200 mesafe 2250-2500metre lens pahalı bir lens ve sabit odaklı, yakındakini de alayım uzağı da çekeyim gibi bir esnekliğiniz bulunmuyor, o yüzden önermem. ancak keskinlik, kalite vs anlamında kesinlikle çok iyi bir lens.
 11. o zaman nikon üreticisine yurtdışı geziniz sırasında ihtiyacınız doğduğundan dolayı bir nikon satıcısından makineyi aldığınızı ancak üzerinden bukadar süre geçtiği için faturanızın olmadığını ve bu konu ile alakalı olarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini danışın. onlara seri numarasını da gönderin size o seri numarasının hangi ülkeye çıkış yapıldığını söylerler. eğer nikon fabrika olarak size ücrestsiz değişim önermez ise en azından çıkış yapılan ülkenin distribütörüne onların ülkesinden aldığınızı söylersiniz onlar arkasında durur. karfunun ve internet sitesinin bu şekilde yaklaşmasının sebebi ürünün legal şekilde satıldığını düşündüklerindendir. ayrıca karşı taraf gözünden bakacak olursanız olaya siz ne düşünürsünüz? hem ben bütün yükümlülüklerin altına gireceğim, hem fabrika adına belli sorumlulukları yerine getireceğim, hem ülke için sorumlulukları yerine getireceğim, 2 tarafa da garantiler vereceğim. bu işten kar etmeye çalışacağım ki çalışanlar ve kendim geçinelim, ama benim bu çabamı birileri hiçe sayıp benim getirdiğim ürünü illegal şekilde getirip satacak. yükümlülüğü olmadığı için de daha ucuza satacak. alan kişi de bunu bile bile alacak ama fabrikasyon bir sıkıntı olsa bile bana koşacak. "yok öyle birşey. 3 kuruşun hesabını yapıyorsan git nereden aldın ise orası ile gör hesabını" derim. ve bunu bile bile yapan kişiyi de siz tanımlayın. karfu avrupadan aldıysan faturasını göster halledeyim diyor. tabi yetkili satıcı ise. zaten fabrika da bunu diyor; nereden aldıysanız o bölge için benim yetki verdiğim kişi ile temasa geçin diyor.
 12. bu lens sizin makineniz için uygun bir lens değil. crop gövde diye tabir ettiğimiz makinelere uygun. sizin gövdeniz için en iyi sonuç alabileceğiniz ağırlık/fiyat/performans lensi 70-200mm g f4 vr lensdir. bir parça daha iyisi olsun derseniz ağırlıktan ödün verip tamron 70-200 f2.8 vc modeline bakmanız gerekir. 2. el seçeneklerini de hayyam pasajından dükkan garantili yerlerden deneyerek alabilirsiniz.
 13. zararda olmayacağını bildiği için spot tercih ettiği halde neden garanti sorgular o zaman? bu sinekten yağ çıkarmak mıdır, uyanıklık mıdır?
 14. neden spot aldınız?
 15. neehot

  Lens

  70-300 daha yakınlaşır ancak 300mm'de net, kaliteli fotoğraflar beklemeyin. özellikle 50mm kalitesine alışkınsanız. 70-300mm lens 200mm'den sonra netlikten oldukça ödün veriyor. 70-200 alıp konverter ile destek verirseniz daha net olur ama maliyeti yükselmiş olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...