İçeriğe git

Turgut Rustem

Üye
 • İçerik sayısı

  70
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  1

Turgut Rustem en son kazandığı gün Şubat 8 2017

Turgut Rustem en çok beğenilen içeriğe sahipti!

Topluluk Puanı

1 Yeni Tarafsız

Turgut Rustem Hakkında

 • Derece
  Çok Yeni
 • Doğum Günü 13-03-1996

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Yurtdışı
 • Cinsiyet
  Erkek

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Nikon D7500 ile çekilen videolar mı daha kaliteli, "Gopro hero 9" ile yapılan videolar mı daha kaliteli? Yani, "Gopro hero 9" kullanarak Nikon D7500 çektiği kalitede videolar çekmek mümkün mü?
 2. Turgut Rustem

  Bu türlü fotoğraf nasıl çekilir?

  @hüseyin özdemir Çok teşekkür ederim bilgiler için.
 3. Merhaba. Örnek fotodaki gibi fotoğraf nasıl çekebilirim? Makine D3200. Böyle fotoğraf için, ayarlamaları nasıl yapmalıyım?
 4. Turgut Rustem

  Laptop ekranını çekmek için ayarlar

  Bunun için programların olduğunu zaten biliyorum. Başka amaçla makineyle çekmek istiyorum.
 5. Turgut Rustem

  Laptop ekranını çekmek için ayarlar

  anladım, teşekkür ederim. Yabancı forumlarda da pek bilgi yok bu konu hakkında. Bazıları laptop ekranı 50hz olunca kumlanma, yani sorun olmuyor diyor. Ama sanırım laptoplarda hz değişilmiyor.
 6. Turgut Rustem

  Laptop ekranını çekmek için ayarlar

  Laptop ekranındaki sabit bir fotoğrafı makineyle çekmeye çalışıyorum video değil yani. Fps 25, enstantene 1/200 falan yapıyorum.
 7. Merhaba. Laptop ekranının nikon d3200 ile çekmek istiyorum, ama netlenmiyor ve kumlanma oluşuyor. Yani fotoğrafta ne olduğu anlaşılmıyor. Bazı netleme ayarlarını kendimce yaptım, ama pek iyi olmadı ve kumlanma gitmedi. Flicker reduction 50 hz olarak ayarlı. Laptop ekranının fotoğrafını nasıl iyi çekebilirim?
 8. Turgut Rustem

  Diğer lcd ekranlar netlenmiyor

  Açıkcası ne dediğinizi anlamadım. Yani fps ve hertzi nasıl denk getirebilirim? Diyelim ki, diğer dslr bir makineni ekranını çekmek istiyorum. Nasıl net ve keskin görüntü alabilirim?
 9. Merhaba. Bilgisayar,televizyon, telefon gibi cihazların ekran görüntülerini net bir şekilde alamıyorum. Karıncalanma falan oluyor, hem de net gözükmüyor. Nasıl bir ayarlama yapabilirim? veya hangi lensi önerirsiniz? Makine D3200, lens 18-55.
 10. Turgut Rustem

  Nikon d3200 videoda koyu renk sorunu

  iso 1600 değerinde, iso fazla olduğunda gürültü oluşuyor. S modunda 1/100 ve f4.5 değerlerinde güzel video kaydediyorum. Ama objenin rengini olduğu gibi kameraya yansıtmıyor. Misal, koyu siyah renkte telefonu videoya çekiyorsam, telefon açık siyah renkte yansıyor kameraya. Sorunum bu.
 11. Turgut Rustem

  Nikon d3200 videoda koyu renk sorunu

  Öyle yaptım ama, M modu sadece karanlık olarak görünüyor. S modunda fotoğraf ve video çektim 1/100 f4.5 ayarlarında, aralarında renk açısından çok fark var.
 12. Merhaba. D3200 makinemde koyu renk sorunu yaşıyorum. Örnek veriyim. Misal, koyu siyah renkte olan objeni videoya kaydederken, reelde olduğu gibi objeni siyah göstermiyor. Yani, koyu siyah olan bir şeyi, açık siyah gibi kaydediyor. Renkleri olduğu gibi kaydetmesini nasıl ayarlayabilirim? lens 18-55 Not; örnek video atamıyorum, umarım yazdığımdan ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
 13. Turgut Rustem

  "takstar sgc-598" mikrofon ayarları

  6 değeri ile serin,yumuşak ses alıyorum. Uzaklık 20 cm oluyor.
 14. Turgut Rustem

  "takstar sgc-598" mikrofon ayarları

  8 yapınca ses normalden daha kısık çıkıyor. Adobe Audition ile db yükseltirsem sesin kalitesi bozulur mu? bazıları profesyönel mikrofon olduğu için kalite bozulmaz diyor. Doğru mu?
×
×
 • Yeni Oluştur...