İçeriğe git

ümit kar

Üye
 • İçerik sayısı

  78
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

4 Yeni Tarafsız

1 Takipçi

ümit kar Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 5171


 • İtibar Puan: Asıl Üye


 • Gönderi Sayısı: 78


 • Gönderi Ortalama: 0.04


 • Toplam Puan: 4


 • Kazanılan Günün Üyesi: 0


 • Katılma: 30-09-2014


 • Bizimle geçen gün: 2075 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 33


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • Web Sayfası
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

2.132 profil görüntüleme
 1. ümit kar

  Sigma 17-50mm f/2.8 ex dc os vs 35mm f1.8

  Teşekkürler Onur Bey yorumunuz ve yardımınız için. Teşekkürler Berat Bey yorumunuz ve yardımınız için.
 2. ümit kar

  Sigma 17-50mm f/2.8 ex dc os vs 35mm f1.8

  Cevap için teşekkürler ama zoom ihtiyacım da oluyor. İki arasında bir seçim yapmak gerekse hangisi olur acaba?
 3. Merhaba herkese, Bu iki lens arasında kaldım. Bebek ve portre fotoğrafı çekeceğim ama manzara da çekeceğim. Makinem nikon d7100 ve şu an hali hazırda kullandığım lens 18-140mm. Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
 4. ümit kar

  D7100 için portre çekimi için tavsiye

  Aslında tam olarak iki lense indirdim diyemem. Eğer daha iyi bir alternatif varsa düşünürüm ve araştırırım. Yeni önerilere ve fikirlere açığım.
 5. Herkese merhabalar, Portre ve bebek fotoğrafı çekmek için bir lense ihtiyacım var ancak makinem crop sensörlü. D7100 makinem var ve iki lens arasında kaldım. 35mm f1.8g ve 50mm. ??
 6. ümit kar

  D7100 portre lensi

  Merhaba, Yakın zamanda d7100 makinama portre ve bebek çekimi için lens almam gerekli. Hangisini önerirsiniz?
 7. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Çok derin mevzulara girilmiş ancak durum o kadar da derin değil. Sadece cevap verirken ki üslubundan yakındım ve bunu dile getirdim. Buna da hakkım olduğunu düşünüyorum. Durumun buraya gelmesinde ne istediğim cevabı alamamak var ki ne alakası var anlamadım ne de yaptığı işe saygısızlık. Karşımdaki Ara Güler de olsa aynı tepkiyi verirdim Çünkü eksik olduğum noktada soru paylaştım(saÇma ve tecbrübesizlik olarak düşünülebilir) karşılığında olur ya da olmaz cevabı istedim,azar değil. Bir konuya da netlik kazandırmak istiyorum,sizin yetkinlikleriniz ve deneyimleriniz karşınızdakinden kat kat iyi olabilir ancak bu laf sokma hakkını vermez. Benim tepkim bu noktadaydı,dahası yok. Sebahattin bey ve OrÇun beye de yorumları ve beni gömmelerinden dolayı teşekkür ederim. üye olduğum tarihten itibaren kimseye saygısızlık etmedim ve yanlış anlaşılmaya mahal verecek bir cevabım ya da mesajım olmadı. Yanlış anlaşıldım ancak bir daha olmayacağının sözünü veririm. İlgili kişilere verdiğim rahatsızlıktan dolayı da özür dilerim. Bir daha paylaşımda bulunmayarak telafi edeceğim. Işığınız bol olsun.
 8. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Öncelikle size Özellikle "bey" ve "siz" diye hitap ederken hala siz, 'sen' diye hitap ediyorsunuz.,olsun alışığım sizin gibilere. Ayrıca bir şey yazmış olmak için yazmıyorum,kibarca yaptığınız hakaret vari yazınıza istinaden yazmaya devam ettim ki bu tarz tavırlara hiç gelemem. Bir konu hakkında bilgi vermek istiyorsan verir gerisini karşıdakine bırakırsın,ilk cevabınızın son cümlelerini yazmazsın. Diğer arkadaşlara verdiğim cevaplardan bunu anlayabilirSİNİZ.Son olarak da şunu yazıp bir daha cevap yazmıcam. "Sen ilk değilsin bu şekilde davranan, son da olmayacaksın." İnsanları bÖyle kategorize etmek bence hiç hoş değil ki hakkımda kısmında yazdığınız "Bilimsel doğrulardan yana olup şarlatanlara tahammülüm hiç yoktur. Bundan dolayı üslubum size sert gÖrünebilir." cümlenizden de size bu tarz davranışların yakıştığını rahatlıkla anlayabiliyorum. Saygılarımla
 9. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Mehmet bey, Kibirli olmadığınız yazdığınız her kelimeden anlaşılıyor ama yine de büyüğüm olduğunuzu bildiğimden susuyorum.Ayrıca fotoğrafa gönül vermiş ve çok kısıtlı süreler ayırarak amatörden bir üste çıkmaya çalışan hevesli arkadaşları böyle yazılarla söndürmektense "kibirli!" olup cevap yazmamak en iyisidir diye düşünüyorum nacizane. Başarılar.
 10. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Mehmet bey, Birincisi "profesyonel" olduğumu iddaa etmedim ikincisi üslubu normal tutup bu tarzda bir istek imkansız ya da olmaz gibisinden yazıyı cevaplayabilirdiniz,üÇüncüsü hiÇ cevap vermeyebilirdiniz. Bence en mantıklısı cevap vermemeniz olurdu. "Profesyonel" yardımlarınızdan dolayı teşekkürler.
 11. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Çok teşekkürler ancak koca nikontürk ailesinde bu lensi kullananlar illa ki vardır. Sesimi duyuyorlarsa cevap versinler.......
 12. ümit kar

  d7100 için sigma 105 mm

  Kullanan yok mu aramızda acaba?
 13. Herkese merhabalar, d7100 makinamla hem makro hem de portre çekmek için lens arayışındaydım ve sigma 105mm ile karşılaştım.Makro performansı hakkında iyi yorumlar alıyorum ancak emin de olamadım.Malum nikon markasının 105mm sis de fiyat olarak fazla.Acaba hem makro hem de portre için uygun olur mu? çünkü aklımda nikkor 85mm 1.8g de var portre için de.D7100 ile ya da daha doğrusu crop sensörlü makine ile kullanan profesyonel arkadaşlardan yorum bekliyorum.Umarım bu tip düşüncesi olanlar için de yararlı olur.
 14. Cevabınız için teşekkürler öncelikle.Nikon 105 mm yi biliyorum ve gerçekten çok iyi geri dönüşler var lensle alakalı ancak bildiğiniz üzere fiyatta o nebzede fazla.Ben biraz daha makul fiyatlı olsun diye nikonu eleyip sigmayı tercih etmiştim.Sizce hata mı olur?
 15. merhabalar, Ben iki lens arasında kaldım sayılır ve yardımcı olabilecek birileri varsa çok iyi olur. sigma 105 mm ve sigma 150 mm arasında kaldım. Portre ve macro fotoğraf çekimlerinden yararlanabilmek adına hangisi mantıklı olur?Bu arada 105 mm olursa sıfır alıcam 150 mm olursa ikinci el... Ayrıca makinam nikon d7100.
×
×
 • Yeni Oluştur...