İçeriğe git

osman.kpt

Üye
 • İçerik sayısı

  5
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Yeni Tarafsız

osman.kpt Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 5113


 • İtibar Puan: Çok Yeni


 • Gönderi Sayısı: 5


 • Gönderi Ortalama: 0.00


 • Toplam Puan: 0


 • Kazanılan Günün Üyesi: 0


 • Katılma: 05-09-2014


 • Bizimle geçen gün: 1814 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 32


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array
 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  Array
 • Web Sayfası
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

919 profil görüntüleme
 1. osman.kpt

  d7000'mi d5300'mü

  merhabalar. benim ilk makinem d5300'dü, sonra d7100'e geçiş yaptım. amatörce yorumlayacak olursak; açılabilir ekranı, wifi özelliği, yeni bir body olması gayet çekici geliyordu. fakat küçük yapısı, üst lcd olmayışı, hatta tek bir ayar çemberinin oluşu ve tabiki af motorunun olmaması bana göre biraz daha satış, pazarlamaya yönelik üretilmiş bir ürün olduğu fikrini veriyor. gönül rahatlığı ile söyleyebilirim; gerek ele oturuşu, gerek kullanım kolaylığı, tabiki sensör kalitesi, iso başarımı ile d5*** serisi ile kıyaslanması bile mümkün değil. hatta ben 7100 kullanmaya başladıktan sonra fotoğraf çekmeye başladım diyebilirim. hatta d5*** serisi yerine, ikinci el bir d90 bile çok daha faydalı olacaktır, ki 7*** serisi d90'ın devamı yani orta segment bir makine. bu şekilde bir seçim yapmanız gerekirse naçizane fikrim orta segmentten şaşmamanız. tecrübeyle sabittir. saygılar.
 2. osman.kpt

  D7100 almayı düşünüyorum

  Merhabalar, bir d7100 kullanıcısı olarak çok isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum zira orta segment dx'te muazzam bir body. ayrıca d610 ve d7200 kullanma şansım da oldu. tabiki ff sensör bir makineyle kıyas etmek abesle iştigal olacaktır. Fakat d7200 vs d7100 1000tl farkı kesinlikle hak etmiyor. o fiyata harika bir lens alırsınız. 50mm 1.8D lensi bahsettiğim 3 makinede de kullanma fırsatım oldu. d610 u ayrı tutacak olursak, ahım şahım bir fark olduğunu düşünmüyorum. bilhassa çocuğunuzu çekecekseniz. bence güzel 1-2 prime lens d7100'e çok yakışacaktır. yoksa inanın bu işin sonu yok, d610'a geçmeyi planlarken d750'ye kaydı gönlüm ve şuan d810 a fena halde kafayı taktım mesela saygılar
 3. osman.kpt

  D750 VS D810

  Gökhan Bey, denizciyiz ama şirket paramızı iki aydır geciktiriyor, şuan Brezilya'da esir gibiyiz Sebahattin Bey, d7100'den 810'a geçen birinin fikirini almak çok kıymetli, sağolun ikinizin de cevapları gayet tatmin edici teşekkür ederim. Nihayet yazma fırsatı bulabildim. sizlere aklıma takılan diğer meseleleri de sormak istiyorum. D810 ile alakalı aklıma takılan bazı meseleler var; öncelikle oldukça ağır ve 750'ye göre ve büyük boyutlara sahip -bilhassa benim gibi küçük elleri olan biri için-. ayrıca 40mb+ boyuttaki fotoğraflar da oldukça yer kaplayacak. ayrıca d750'deki açılabilir ekran mevzuusu oldukça çekici geliyor, tüm bunlara ek olarak 810'un uzun pozlamada bazı sıkıntıları olduğunu akabinde nikon'un bunu düzelttiği hatta "siyah boya" ile işaretlediği gibi -doğruluğundan emin olamadığım- sıkıntıları olduğunu duydum. fakat tüm bunların ötesinde 36mp'in croplama imkanı ve AA filtresinin olmaması dolayısı ile daha keskin fotoğraf alma noktasında beni cezbetmeye devam ediyor. bir de aklımı kurcalayan 5dm3 gibi bir canavar var... ayrıca amerika'daki fiyatlarla karşılaştırdığımda fiyatlar pek değişmiyor gibi. amerika'dan almak sizce daha mı mantıklı? yoksa Tr garantili mi almak gerek? Amerika'da bildiğiniz güvenilir alışveriş siteleri veya mağazalar var mıdır? teşekkürler.
 4. osman.kpt

  D750 VS D810

  cevabınız için teşekkür ederim. tavsiyeleriniz fikirlerimin şekillenmesine önemli katkı sağlayacaktır. geniş bir zamanda, yorumunuza daha detaylı bir değerlendirme yazma ümidiyle. selametle kalın.
 5. osman.kpt

  D750 VS D810

  Merhabalar; aranızda yeniyim, hepinize saygılar, selamlar. Öncelikle ben, d5300 ile girdiğim dslr dünyasına sonrasında d7100 ile devam ettim. bir süre d90 gibi 60d gibi orta segment crop makinelerde de çalışma fırsatım oldu. Şuan ekipmanı yenilemek ve ff'e geçmek maksatlı elimdeki body ve lensi elden çıkardım, sadece Canon g16 ile idare ediyorum, profesyonel değilim asıl mesleğim denizcilik, fakat bu kulvarda olabildiğince ilerleme kaydetmek, eğer başarabilirsem profesyonelleşmek istiyorum. Bunun için kendime çizdiğim rota doğrultusunda düzenli bir çalışma sistemim, hedeflediğim ekipmanı almak için maddi bir bütçe hedefim ve ayrıca bu işi elimden geldiği kadar geliştirmek doğrultusunda bir süre eğitim almak niyetim var. Bu noktada başta bu mesleğe yıllarını vermiş değerli üstadlarımızın ve diğer değerli arkadaşlarımızın da fikrini almak istiyorum. Uzmanlaşmak istediğim başlıca alanlar portre ve düğün ağırlıklı; fakat gezi ve sokak fotoğrafçılığına hobi noktasında bir meylim olduğunu söyleyebilirim. Sadede geliyorum ayırdığım bütçe, kuracağım ekipmana göre şekillenecek. Aklımdaki ekipman şu şekilde: 1- Body (d810 veya d750) 2- 70-200 2.8 (muhtemelen nikkor yahut sigma) 3- 24-70 2.8 tamron vc 4- 85mm 1.8 nikkor 5- tepe flash (sb910) Size danışmak istediğim nokta, d750 body için neler söyleyebilirsiniz, benim için yeterli gelir mi?(ışık sızması konusunda bazı sıkıntıları olduğunu okudum, duydum) 1000 usd'a yakın fark verip 810 body almaya değer mi? değer ise niçin? (segment farkı olduğunu biliyorum fakat kullanmadığım için tecrübe edinemedim) Ayrıca sigma 70-200'de başarılı mıdır? (yeterli gelir mi? düğün fotoğrafçılığı için bilhassa) Bu ekipmana eklemem gereken başka bir lens veya ekipman var mıdır sizce? Not: ilk etapta sadece yeni alacağım body ile elimde bulunan 50mm 1.8D ve alacağım 24-70 tamron ile yola çıkmak istiyorum fakat 1 sene içinde geri kalan ekipmanı kurma niyetindeyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...