İçeriğe git

Uğur Kaptan

Üye
 • İçerik sayısı

  19
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  1

Uğur Kaptan en son kazandığı gün Eylül 9 2013

Uğur Kaptan en çok beğenilen içeriğe sahipti!

Topluluk Puanı

3 Yeni Tarafsız

Uğur Kaptan Hakkında

 • Derece
  Çok Yeni
 • Doğum Günü 09-04-1971

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Ankara
 • Cinsiyet
  Erkek

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Nikon D5200
 1. Kullanıyorum. Gayet de kullanışlı. Tabii ki yorum tamamen beni bağlar. Kurulumu zor değil. Hem tablete hem de telefona fotoğraf atabiliyorum. Paylaşım için de kullanışlı bir araç.
 2. Uğur Kaptan

  D5300 duyuruldu

  Ümit Hocama katılıyorum.
 3. Uğur Kaptan

  D5300 duyuruldu

  Geçtiğimiz ay içerisinde bazı sorunları ile sık sık gündeme gelen FF ( Tam Kare ) sensöre sahip D600 modelini D610 ile yenileyen görüntüleme sektörünün öncü isimlerinden Nikon, bugün yaptığı duyuruyla ise giriş seviyesi D5200 modelinin yerine bazı temel farklıklar ile hazırladığı D5300 DSLR fotoğraf makinesini resmi olarak duyurdu. Tasarımsal olarak serinin genel çizgisinden ayrılmayan Nikon D5300, farkını eskiye oranla daha yüksek performans sunan EXPEED 4 görüntü işlemcisi, maksimum keskinlik sağlayan Anti-Aliasing filtresi bulunmayan 24 mega piksel çözünürlüğünde APS-C CMOS sensör ile koyuy
 4. Uğur Kaptan

  D5100 iyi bir seçim mi ?

  Eğer eksiklik olarak görülürse ki bence çok da elzem değil sadece HDR özelliği olmaması. Onun dışında ben pek de eksik bir yon göremedim. Pekçok kişi d7000 de ısrar etse de bence d7000 e kıyasla daha iyi bir makine. Elbette kulvar farkı var. Kıyaslama doğru değil. Bana kalırsa D 3000 ve D 5000 serileri icinde en iyisi. Zaten son çıkan model olması dolayısıyla bu fark normal. Cekim yaptıkca insan tutkunu oluyor. Biraz abarttım herhalde. Çok düşündüm kılıkırk yardım ama çok memnunum. Zaten üstadların dediği gibi makineden önce objektif önemli. Bu makineye de uygun pekçok objektif mevcut. Zaman
 5. Uğur Kaptan

  D5100 iyi bir seçim mi ?

  Ali Bey, Yaklaşık 1 ay kadar önce bahsi gecen yerden internet üzerinden d5200 18/55 vr kit ve yanında sigma70/300 ile powergrip ve wu1a wifi aparati aldım. Canta ile yedek batarya ve hafıza kartı da hediye olarak geldi. Makine karfo Karacasulu garantili su anda hiçbir problem yok bol bol fotograf çekiyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum. (Bu saydıklarım 2700 tl nin altında bir bedele mal oldu.)
 6. Teşekkür ederim. Makinam hala elime geçmedi. Geçer geçmez tüm bunları uygulayarak pekiştireceğim.
 7. Uğur Kaptan

  Nikon 5200 vr mi dx lensle mi almalı

  Bugün makinemi ısmarladım. D 5200 18/55 VR uzunca bir süre kararsızlıktan sonra bence en iyi kararı verdim kanaatindeyim. Yardımcı olan ve akıl karıştıran tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bundan sonra artık naçizane çekmeye çalıştığım karelerle forumda yer almaya çalışacağım. Buradan yönetime bir bilgi vermek istiyorum. Profil belirleme kısmında makine belirt bölümünde maalesef d5200 bulunmamaktadır. Zannımca unutulmuş olabilir. Duyurulur.
 8. Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Fotoğrafta da yeniyim. Makinemi bugün ısmarladım. Umarım iki gün içinde elimde olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum. Bulunduğum yer Ankara / Eryaman. Eğer buralara yolu düşen olursa beklerim. Sizlerle sohbet etmek, bu sohbeti çayla süslemek, daha sonra da belki bir iki kare fotoğrafla günü değerlendirmek elbetteki hoş olur.
 9. Uğur Kaptan

  Hareketli Fotoğraf Çekimi - Video Ders

  Teşekkür ederim şu an kendimi eğitmekle meşgulüm. Bugün yarın makinemi alacağım. Büyük bir ihtimalle d5200 ya kit lens 18/55 ya da tamron 17/50. Ondan sonra ver elini uygulama işi.
 10. Uğur Kaptan

  Hareketli Fotoğraf Çekimi - Video Ders

  Hareketli nesnelerin çekimlerinde arka bölümü flulaştırmayı sadece Photoshop ile mi yapabiliriz?
 11. Uğur Kaptan

  Fotoğrafda Alan Derinliği - Video Ders

  Yararlı bilgi için teşekkür ederim
 12. Uğur Kaptan

  Nikon 5200 vr mi dx lensle mi almalı

  Diğer panodaki Ayşenur Hanım'ın makine tercihine vermiş olduğunuz yanıttan sonra yukarıda sorduğum soruların sizin nezdinizdeki yanıtlarını almış oldum sanırım. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
 13. Uğur Kaptan

  Nikon 5200 vr mi dx lensle mi almalı

  Teşekkür ederim Atalay Bey Fikrinizi almak babında d7000 gövde yanında 18/105 vr lens ikilisi hakkında ne düşünürsünüz. D7000 i uzun soluklu kullanım ve gövde emniyeti bakımından 18/105 vr lensi de çok yönlü olması yönünde düşündüm tabi ki burada bahsettiginiz 35 mm lensi degerlendirebiliriz
 14. Uğur Kaptan

  Nikon 5200 vr mi dx lensle mi almalı

  Elbette ki; ancak, ne zaman ki bir DSLR sahibi olacağım, ne zaman ki fotoğrafları biriktirmeye (çekim yaparak) başlayacağım; işte o vakit bu foruma gerçek manada katılmış olacağım, diye düşünerek öyle yazdım. Bunun yanı sıra tabii ki ben de sizler kadar profesyonelce olmasa da amatörce fotoğrafa bulaşanlardan olduğumdan sizlerin arasında daha da pişeceğime inanarak foruma üye oldum. Bu sitenin ve forumun bana katacağı çok şey olacağı inancına sahibim. gerçekten hem tartışmalar düzeylli hem de verilen bilgiler doyurucu.
×
×
 • Yeni Oluştur...