İçeriğe git

muhammed ayter

Üye
 • İçerik sayısı

  438
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  12

muhammed ayter last won the day on Mayıs 4 2015

muhammed ayter had the most liked content!

Topluluk Puanı

72 Nikontürk Ailesinden

muhammed ayter Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Üye


 • Üye No: 3012


 • İtibar Puan: As Üye


 • Gönderi Sayısı: 438


 • Gönderi Ortalama: 0.18


 • Toplam Puan: 72


 • Kazanılan Günün Üyesi: 12


 • Katılma: 14-01-2013


 • Bizimle geçen gün: 2412 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 51


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array
 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • İnstagram
  Array
 • 500px
  Array
 • Web Sayfası
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

3.159 profil görüntüleme
 1. Saol Gökhan.. Epey bi yorucu, ama aynı zamanda aydınlatıcı oldu. Eyvallah.. Değerli vaktin ve emeğin için tekrar teşekkür ederim. Uyarı ve önerilerini dikkate alacağım. Diğer arkadaşlara da ilgi ve alakalarından dolayı ayrıca teşekkürler.
 2. Saol Gökhan, bi sürü emek vermişsin. Çok teşekkür ederim. Pentax' tan vazgeçtim. En azından şimdilik, senin de dediğin gibi. Hele defoları bir çıksın ortaya, belki sonra düşünülebilir. Zaten internetten okuduğum yorumlardan biri de aklımı iyice karıştırmıştı.. Öte yandan dediğin gibi, Sony A7R II nin düşük ışık performansı D810' dana daha iyi mi ondan tam emin değilim. Artı hakikaten çok pahalı; yani değer mi değmez mi bilemiyorum. Şimdilik bu işi rafa kaldırıyorum. En iyisi şu Photokina 2016 bir gelsin, bakalım neler çıkacak ortaya bir görelim.. Elimdeki nikonun lenslerini satmaktan vazgeçtim Bakarsın Nikon D810S çıkartır, kimbilir belki gece işinde D810 dan daha iyi bir makine olur.. .. falan filan.. Hulasa, Büyük makine konusunda bekleyip görelim bakalım diyorum.. Bayramda kaçıyorum İstanbul' dan. Sanırım bu bayramı Sony A6300 ile geçireceğim . Sanki fuji X-T1 den daha iyi gibi, ne dersin?
 3. Sebahattin bey, arkadaşın çalışmalarını inceledim. Arkadaşların fotoğrafları hakkında yorum yapacak olursam haddimi aşarım Şaka bir yana, arkadaş resmen aşmış yani.. Bir başka ifadeyle arkadaş bilfiil kendini bu işe adamış.. Neredeyse hiç bir tane normal fotoğraf yok. Hepsi mükemmel... Yani ben öyle buldum, gerçekten süper.. Eminim arkadaşa değil D800 / veya D810; D300 / D500 / veya bu segmentte bir makine bile versen eminim aynı kareleri belki kısmi renk kayıpları yada nisbi düşük keskinlikte de olsa, yani bir çoğumuzun kolaylıkla ayırt edemeyeceği küçük kayıplarla aynı çalışmaları aynı güzellikle eminim yine yapacaktır. Benim kasdettiğim şu: halimzen arkadaş adeta bir sanatkar (; zanaatkar değil! dikkat) veya sanatçı da denilebilir. Belki bir anlamda resim sanatçısına benzetilebilir. Yani herkeste olmayan Allah vergisi bir fotoğraf gözü var. Kadraj yeteneği var. Belli ki renklerle arası çok iyi. Elbette hem tecrübe hem doğal yetenek. Tabii bütün bu yetenekler tecrübe ve teknik donanımla bir araya gelince şahane eserler ortaya çıkıyor. Elbette bu çalışmaların çoğunda filtreler, fotoğraf işleme yazılımı, noice gidericiler vs., öte yandan fokus istifleme, iso istifleme, noice giderme vb. profesyonel tekniklerin olduğunu da hatırlamak gerek.. Bu arada önemli bir not: halimzen arkadaşın çalışmaları içerisinde dikkat edersen neredeyse hiç gece çekimleri yok. 90% dan fazlası yüksek dinamik aralığı ve yüksek renk derinliği isteyen çalışmalar var. Yani portre ve manzara.. Sadece bir kaç tane, yani tek tük gece çalışmaları var, onlardan birisi D750, birisi D800, birisi D810 ile çekilmiş.. Ve D810 ile çekilmiş olan D750 ve D800 ile çekilmiş olanlardan daha iyi değil.. Saygılar.. not: Ama D810' un dinamik aralığı ve renk derinliği gerçekten harika.. Bunu zaten kabul ettiğimi daha önce de söylemiştim..
 4. Şenol bey, bir detayın altını çizmekte fayda görüyorum. Zira yanlış anlaşılmak istemem. D810' u küçümsüyorum gibi bir anlam çıkmasın kesinlikle. Ben D810' dan önce D800 kullandım. En azından D800 ile kıyaslayacak olursam bile D810 gerçekten harika, ve olağanüstü bir makine. Acizane değerlendirmem budur. Ama nedir o harika olan? Elbette dinamik aralık ve renk derinliğinden bahsediyorum. Yani ben D810 ile çektiğim manzara ve portrelerde kesinlikle çok mutlu olmuş biriyim. Yani kesinlikle manzara ve portre çekimlerinde beni tatmin etmişti. Fakat D810 gece çekimlerinde maalesef, ya ben becerememiştim, ya da - acizane kanaatimdir - D800' den gerideydi. Bunu söylemeye çalışıyorum. Gerçi hala mümkün müdür, bilmiyorum. Ama söylemeye çalıştığım şu ki, hem portre, hem manzara, hem de gece çekimlerinde iyi olan, D810 segmentindeki tek makine Sony Alpha 7R II gibi.. Selamlar..
 5. Eyvallah Yasin kardeş. Bu arada, mevzuyu bayaa bi ballandırmışsın hani
 6. Teşekkür ederim Yasin kardeş. Beni anlamış olduğunu düşünüyorum. Ve sanki dediğin gibi ibre Sony Alpha 7R II den yana doğru kayıyor gibi..
 7. Sebahattin bey, D810' un gece performansı hakikaten kötü. Hatta bu konuda üstad Doğan bey de bir şeyler söyleyebilir. Umarım bu konuyu okursa O' da tecrübelerini bizimle paylaşır. Bu arada, elbette D810' u neye göre değerlendirdiğimin de altını çizmek gerek. Yani ben kendim üst seviye olmasam da makine üst seviye makine Tutup da giriş seviye bir makineye göre değerlendirirsek yada yarı profesyonel / veya bir tık altı seviyede bir makineye göre kıyaslarsak elbette D810' un düşük ışık performansı ve elbette diğer değerleri fevkalade.. Benim kasdım fotoğrafta netlik, keskinlik, kontrast, renk vs. takıntısı olan ve hakikaten - her ne kadar fotoğraf çekmek konusunda yetersiz de olsa ki, kendimi kasdediyorum burada - fotoğraf gözü iyi olan ve profosyonel düzelde bu konuyla ilgili bir kişi için bence D810' un düşük ışık performansı zayıf.. Mesela ben evimde panasonic plazma izlerim hala.. Birçok insan belki de led tv izliyordur. Sanırım ne demek istediğimi anlıyorsundur Sebahattin bey.. Ama Sony' nin alpha 7R II si çok iyi görünüyor. Zira gece performansı konusunda iyi yorumlar okudum. Umarım öyledir. Keza D750 de öyle diyorlar.. vs. vs... Bakalım, araştırmaya devam..
 8. Şöyle bir alternatif te olabileceği aklıma geliyor. Nikon D750 + elimdeki lensleri satma! Tabii bu durumda gözüm Pentax k-1 de yada Sony Alpha 7R II' de kalır mı? Veya D750 sattığım D810' dan portre ve manzara çekimlerinde daha kötü çıkar mı? Araştırdığım kadarıyla düşük ışık performansı D750' nin D810' dana daha iyiymiş.. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim. Selamlar saygılar..
 9. Sebahattin bey, merhaba. O bahsetmiş olduğunuz tüm seri için şu an bir müşteri çıktı. Komple hepsini satmayı planlıyorum. Tabii kafamdaki yeni alacağım alternatif çözümü oluşturabilirsem. Yani eğer alacağım makine D810 olacaksa tabiiki komple takımı satmaktan vazgeçeceğim. Eğer alacağım makine D810 değil de başka bir makineyse, yani başka bir markaysa o zaman komple Nikonu satıp başka takıma geçeceğim Gelelim 70-200mm mevzusuna. 70-200mm de ısrar etmemin nedenine, bugüne kadar hiç 70-200mm kullanmadım. Gerçi benim amacıma en yakın çözüm 24-70mm dir. Ama 24-70mm şu ana kadar en çok kullandığım lens. 70-200mm ise hiç kullanmadım. Ayrıca 70-200mm ile de güzel manzaralar çekebileceğimi düşünüyorum. Elbette 24-70mm gibi olmaz. Ama yeterki güzel mekan olsun, yada kadraj yeteneğimi biraz daha geliştirebileyim. Sonuçta insanlar 100mm bile çok güzel manzalar yakalayabiliyorlar.. Neyse, hasılı kelam, özet olarak 70-200 ü tak-gez tarzında kullanmayı düşünüyorum. Zaten öte taraftan yetersiz kaldığı durumlarda Sony makinem var 13-50mm onu kullanıyorum... Sorun yok. Ama benim burada ısrarla kılı kırk yarıp araştırmamın nedeni şu: Ben D810 u sattım. Neden? Çünkü düşük ışık (low light) performansını beğenmiyorum. D800 bence daha iyiydi. Hatta D800E daha daha iyiydi. Ben şahsen D810 u sırf bu yüzden sattım diyebilirim. O yüzden tekrar D810 u aslında almak istemiyorum. Bunun yanısıra Pentax K-1 çıkarmış. Fiyat ve performans olarak çok iyi. Epey bir araştırdım. Gayet güzel. Fakat hiç bir yerde low light performansına dair bir şey bulamadım. O yüzden çekiniyorum. Yani D810' un durumuna düşmek istemiyorum. Öte yandan Sony' nin 42 mp lik super makinesi var A7R II . Ama onda da iki tane problem beni düşündürüyor. Videoda ısınma problemi ve batarya sorunu. Ama sensörü çok iyi. Velhasıl.. Bir o yana bir bu yana dönüp durmaktayım... Son olarak belirtmekte fayda var, önemsediğim detay şu ki, gece çekimlerinde D810 gibi çamur fotoğraf üretmesin. Dinamik aralığı yüksek olsun. Olsun da olsun işte Elbette istediğim makineyi 100% bulma şansım yok. Ama istediğime en yakın özelliklerde bir makine yakalabilmek mesele. Bu bakımdan ehil arkadaşların da yönlendirmesi ve teşvikleriyle, ya da bu makineleri kullanan birileri varsa, tecrübelerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. Herkese tekrar selam ve saygılar..
 10. Merhaba arkadaşlar Klişe bir başlık gibi görünse de siz değerli arkadaşların değerli fikirlerine danışma ihtiyacı duymaktayım. 15.000 tl (+/- 1.000 2.000 tl) lik bir bütçeniz var. Fotoğraf zevkiniz: Manzara, portre, gece çekimleri, bazen vapurda giderken martı çekmek; ama tamamen kuş fotoğrafçılığına SOYUNMAK DEĞİL! Seçenekler şunlar: a- Pentax K-1 + 70-200mm lens alınır. b- Sony Alpha 7R II + 24-70mm lens / veya 70-200mm lens alınır. c- Nikon D810 + 70-200mm lens alınır. d- Photokina' yı bekleyip öyle karar verilir. e- Veya başka bir alternatif fikir.araştırılır. Değerli önerilerileriniz için teşekkür ederim. Not: Buranın bir nikon marka forumu olduğunun farkındayım. Ama fotoğraf aşkına başka markaların da müzakere edilebileceğini düşündüm. Umarım yetkili arkadaşlar beni kovmazlar
 11. Merhaba

   

  Aradığınız battery grip ve daha fazlasını aşağıdaki linte görebileceksiniz, eğer ilgilenirseniz.

  https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-toplu-satis-firsat-tum-lens-ve-aksesuarlarimi-satiyorum-301291493/detay

  Ürünler şahsıma aittir. Komple satıp Sony yada Pentax' a geçmeyi düşünüyorum.

  İlgilenirseniz görüşelim.

  Saygılarımla

  05327336570

  Muhammed

 12. Nikon D810S Hayırlı olsun:) http://nikonrumors.com/2015/10/09/a-new-nikon-d810s-is-a-possibility.aspx/
 13. muhammed ayter

  105mm Macro Lens

  Ben yine de 85 mm' i satıyorum. Gerçekten benden daha iyi kullanabilecek arkadaşlar var, eminim. Yani profesyonel düzeyde bu işi yapan arkadaşlar varsa makul bir fiyata vereceğim. Boşu boşuna evde yatmasın.
 14. muhammed ayter

  105mm Macro Lens

  Åžöyle düşünüyorum: 105mm de VR var. 85 mm de yok. Sonra 85mm çok hassas bir lens. Bir de üstüne 36 megapixellik bir tır (Mehmet bey' in benzetmesidir ) Artı benim gibi bir amatör faktörü... Tüm bu bileşenler bir araya gelince 85mm den beklenen verim elde edilemiyor... Sanırım benim 105 mm den 85 mm e göre daha iyi verim alıyor olmamın nedeni ancak böyle açıklanabilir. mi acaba?
 15. muhammed ayter

  105mm Macro Lens

  Evet 85 mm e haksızlık yaptım galiba.. 85mm in hakkını verebilecek biri varsa bana mesaj atsın. Valla tertemiz, uygun fiyata vereceğim. Åžaka yapmıyorum, gerçekten
×
×
 • Yeni Oluştur...