İçeriğe git

Nikontürk

Forum Dedektifi
 • İçerik sayısı

  2.342
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  1

Nikontürk en son kazandığı gün Haziran 18 2021

Nikontürk en çok beğenilen içeriğe sahipti!

Topluluk Puanı

7 Yeni Tarafsız

Nikontürk Hakkında

 • Derece
  NT Ailesi
 • Doğum Günü 01-10-2009

Profil Bilgileri

 • İkamet
  İstanbul
 • Cinsiyet
  Erkek

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Nikon D810
 • Fotoğraf Makine Modeli
  F80

Sosyal Ağlar

 • Twitter
  nikonturk
 • İnstagram
  nikonturk
 • Facebook
  http://www.facebook.com/nikonturk
 • Web Sayfası
  http://www.nikonturk.com

Güncel Profil Ziyaretleri

9.823 profil görüntüleme
 1. listede d 7200 ?? 

  1. Kemal Öztürk Turkoy

   Kemal Öztürk Turkoy

   Eklenmiştir Teşekkürler

 2. İşlemcideki hafıza pili mi? Sanırım kart üzerindeki hafıza pilini kastetmişler. Benim dikkat çekmek istediğim ise böyle bir yeni modelde bu tarihte bu pilin bitiyor olması. Bu normal değil. Sadece pilin değişimini yaparlarsa "korkarım" bu durum ileride yine tekrarlanacak. Çünkü sistem normal pil takılı olunca bu nokta için gerekli enerjiyi pilden alırken bu küçük pili de sürekli canlı tutmak için ona da enerji gönderiyor. Tamam, bunlar şarjlı piller olmayabilirler, ama yine de o hatta bir enerji girişi her zaman var. Eğer bu hat olması gerektiği gibi çalışmıyorsa, hafıza piline enerji gitmi
 3. Bu modelde, bu zamanda, bu problem?! Elektronik eğitimi olanlar ne demek istediğimi anlamışlardır. Sebahattin beyin tavsiyesini uygulayın, sorun çözülmezse tekrar bilgi alışverişi yapalım.
 4. Nikontürk

  Nikon D810 shutter sorunu

  Bir adet işlenmemiş fotoğrafı veya raw (nef) Photoshop ile aç. File sekmesinde file info tıkla. Açılan pencerede raw data tıkla. Uzunca bir tekst çıkacak; bu tekstin içinde aux:ImageNumber ibaresinin yanındaki rakam toplam çekim sayınızdır.
 5. Nikontürk

  Nikon d3100 donanım yazılım sürümü

  Kart okuyucu ile çalışmak en güvenli yöntemdir. Sözkonusu firmware yazılımını SD kartın root'una bilgisayar üzerinde kopyalayın. Sonra SD kartı makinaya takıp firmware update işlemini yapın.
 6. Bir teknisyene başvurun, net üzerinden tariflerle bir işlem yapmaya kalkmayın, daha fazla zarar verebilirsiniz.
 7. Nikontürk

  d7100 video

  Bu soruyla ilgili ikinci bir başlık açmışsınız. Aynı konuda birden fazla başlığı uygun görmüyoruz, bundan dolayı sildim, bilginize. Sorduğunuz soru temel fotoğraf/video eğitimiyle ilgili. Bunu burdan yazarak anlatmaya benim vaktim yok. Belki vakti bol arkadaşlar bir şeyler yazabilirler. Sorduğunuz sorulara göre size genel bir tavsiyede bulunabilirim: Temel eğitim alın, forumlardan eğitim alınmaz.
 8. Nikontürk

  d7100 video

  Sanırım kullanım kitapçığınız yok ya da webde buna ulaşamıyorsunuz. LV yazısını görebiliyor musunuz? Onu kamera simgesinin olduğu alt pozisyona getirin ve LV düğmesine basın, LCD ye görüntü geldi mi? Tamam. Sonra üstte deklanşör düğmesinin yakınlarında bir yerlede küçük kırmızı renkli bir düğme olacak. Hah işte bu düğmeye basınca video çekmeye başlar. Cep telefonuyla daha rahat ve daha kolay çekersiniz sanırım.
 9. Nikontürk

  Beyaz Sorunu

  D7000 yeterince güncel bir makina. Buna karşılık detaylarını vermediğiniz ama sadece odak noktalarını verdiğiniz lensler "büyük ihtimalle" analog zamandan kalma lensler ve bunların temizlik, markaya uyumluluk, dijital uyumluluk durumları tamamen soru işareti. Hadi 35-70mm de sorun yok diyorsunuz, burdan belli oluyor ki diğer lens ya tozlu/küflü, ya da tipik bir Sigma? Bence bahsettiğiniz lenslerle değil de adam gibi günün AFS lenslerinden bir adet edinin, en basitinden bir 18-55mm AFS lens takın ve sonucu görün. Özetle, iğneyle kuyu kazmaktan vazgeçin.
 10. Nikontürk

  Video Çekerken Lens Sesi

  Handycam: El kamerası, video kamera.
 11. Nikontürk

  Video Çekerken Lens Sesi

  DSLR ile video çekimi yapanlar netlemeyi genelde elle yaparlar. Ayrıca harici mikrofon kullanırlar. Harici mikrofonlar özel lastik/kauçuk madde ile gerekli noktalarda titreşimi, sesi azaltması sağlanır. Sizin lensin AF sırasındaki sesi+titreşimi gövde üzerinden yine gövdeye tutturulmuş mikrofonlara iletiliyor. Bunu AF halinde engellemeniz bu şartlarda mümkün değil. Ne yapmak lazım? 1- Nikon ME-1 veya muadili bir mikrofon kullanarak bu sesi azaltabilirsiniz. 2- Elle netleme yaparak büyük miktarda bu sesten kurtulabilirsiniz. 3- Yüksek sınıf lens kullanarak (ki bunlar giriş seviy
 12. Düğünde tripoda bağlı fotoğraf makinası ile fotoğraf çekemezsin, şartlar buna müsaade etmez. Çünkü o kadrajı ayarlarken bu kez video çeken makinanın kadrajı bozulur. Madem bu işi tek başına yapıyorsun o zaman fotoğraf makinasını boynuna veya omuzuna asacaksın. Öte yandan bir tripoda değil 2 tane, istersen 10 tane makina takabileceğin ekstra aparatlar mevcut. Özellikle şaryo tipi olanlar, yani video çekiminde kullanılan aletlerle bu iş çok rahat olur, ama senin işinde bu abesle iştigal olur.
 13. Nikontürk

  Yanan_Lamba_İşareti

  Orda lamba işareti var, doğru, ama mikrofon işareti yok, o bahsettiğiniz işaret on-off düğmesinin bir süre için on konumunda tuttuğunuzda ekran ışıklandırmasının yanacağı manasındadır.
 14. Nikontürk

  Hangi Lens?

  Yurtdışı derken Moustafa?
×
×
 • Yeni Oluştur...