İçeriğe git

Kemal Öztürk Turkoy

Yönetim Kurulu
 • İçerik sayısı

  1.842
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  159

Kemal Öztürk Turkoy last won the day on Kasım 19

Kemal Öztürk Turkoy had the most liked content!

Topluluk Puanı

1.313 Nikontürk Demirbaş

Kemal Öztürk Turkoy Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Yönetim Kurulu


 • Üye No: 1


 • Başlık: Yönetim


 • Gönderi Sayısı: 1.842


 • Gönderi Ortalama: 0.55


 • Toplam Puan: 1.313


 • Kazanılan Günün Üyesi: 159


 • Katılma: 04-11-2009


 • Bizimle geçen gün: 3322 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 30


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  İstanbul
 • Cinsiyet
  Erkek

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Nikon D800
 • Fotoğraf Makine Modeli
  F80

Sosyal Ağlar

Güncel Profil Ziyaretleri

40.859 profil görüntüleme
 1. Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon D6 - Yeni model için hazırlıklar

  Tüm bilgilerin kesin olmaması kaydıyla Nikon'un profesyonel serisinin yeni üyesi olacak olan D6 Modelini önümüzdeki şubay ayında test kullanımına çıkaracagı ve geridönüş toplayacagı bilgisi sızdırıldı. Önceki bilgilerden bildiğimiz nikon D6 'nın 2019 yılında 2. çeyreğinde duyurulacagı olmasıdır. Önümüzdeki CES fuarında bu modelle ilgili duyurularında yapılacağını düşünüyorum. ve 1 ay içinde daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın.
 2. Kemal Öztürk Turkoy

  D90 türkçe kullanım klavuzu

  Merhaba hoşgeldiniz Lütfen konu açarken kategorilere açtığınız başlıklara dikkat ediniz doğru yere açmanız yine sizlerin gibi yardım isteyenlerin doğru kategoride doğru bilgiyi bulmasını sağlayacaktır. Arama yaparak daha kolay ulaşabilirdiniz Teşekkürler.
 3. Kemal Öztürk Turkoy

  Eskişehir

  Merhaba illaki vardır eskişehirde eğitim kurumların fotoğraf dalı üzerine verdiği eğitimler araştırma yapın yada aklıma gelirse size tekrar yazarım buradan. Başka markalarında verdiği eğitim içerigine göre değiştir bu durum markalar bazen makina üzerine makina tanıtım kullanım eğitimleri verir bunlar sizin işinize yaramaz sıkıntı çekebilirsiniz ancak fotoğrafçılık üzerine veya direk bir konu üzerine ise tabiki size yararlı olacaktır. Öncelikle eğitimden çok makinayi özelliklerini terimleri anlamanız burdan başlamanız yararlı olacaktır size. Bununla ilgili olarak makaleler videolar işinize görebilir azda olsa intertte bulunan burda bulunan konular makaleler üzerinde. saygılar.
 4. Kemal Öztürk Turkoy

  Genel Kültür Serisi 2

  • Dereceli Mod
  • 4 dakika
  • 5 Soru
  • 2 ögrenci
  Genel kültür serisinin ilk sınavı tarih hayat yaşam edebiyat gibi içeriklerden oluşan karışık bir sınav
 5. Kemal Öztürk Turkoy

  Genel Kültür Serisi 1

  • Dereceli Mod
  • 4 dakika
  • 5 Soru
  • 1 ögrenci
  Genel kültür serisinin ilk sınavı tarih hayat yaşam edebiyat gibi içeriklerden oluşan karışık bir sınav
 6. Kemal Öztürk Turkoy

  Temel Fotoğrafcılık Üzerine 3

  • Dereceli Mod
  • 3 dakika
  • 5 Soru
  • 5 ögrenci
  Temel fotoğrafçılık üzerine alıştırma soruları karışık şekilde 2. seri olarak
 7. Kemal Öztürk Turkoy

  Temel Fotoğrafcılık Üzerine 2

  • Dereceli Mod
  • 3 dakika
  • 5 Soru
  • 6 ögrenci
  Temel fotoğrafçılık üzerine alıştırma soruları karışık şekilde 2. seri olarak
 8. Kemal Öztürk Turkoy

  Temel Fotoğrafcılık Üzerine

  • Dereceli Mod
  • 3 dakika
  • 5 Soru
  • 6 ögrenci
  Temel fotoğrafçılık üzerine alıştırma soruları karışık şekilde..
 9. Kemal Öztürk Turkoy

  Dünyanın en hızlı kamerası 10 trilyon kare

  Dünyanın en hızlı kamerası, inanılmaz hızı sayesinde adeta zamanı donduruyor... Araştırmacılar, sanyiede 10 trilyon kare yakalayabilen bir kamera geliştirdiler. Dünyanın en hızlısı olan bu kamera, zamanı ve hatta ışığı gerçek anlamda dondurup, çok ağır çekimde görmenizi sağlıyor. Kanada merkezli INRS'den (Institut national de la recherche scientifique) profesör Jinyang Liang, iş arkadaşlarıyla birlikte T-CUP adlı kamerayı geliştirdiler. Bu kamera, 10^13 yani saniyedde 10 trilyon kare yakalayabiliyor. Profesör Lihong Wang, takımının çalışmasını şöyle anlatıyor: "Sadece bir femtosaniye kamera kullandığımızda, görüntü kalitesinin sınırlı olacağını biliyorduk. Bunu geliştirmek için, statik bir görüntü elde eden bir kamera daha ekledik. Femtosaniye çizgi kamera ile elde edilen görüntü ile birleştiğinde, saniyede on trilyon kare kaydederken yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için Radon dönüşüm denilen şeyi kullanabiliriz." Gerçek zamanlı görüntüleme hızında dünya rekorunu kıran T-CUP, biyomedikal, malzeme bilimi alanında ve yeni nesil mikroskoplar üretmekte kullanılabilecek. Kamera, ışık ve madde arasındaki etkileşimleri benzersiz bir zamansal çözünürlükte analiz etmeyi mümkün kılan temel bir değişimi temsil ediyor. Bunun gibi hızlar, ışık ve madde arasındaki etkileşimlerin henüz tespit edilemeyen sırlarına dair yeni bilgiler sunacak.
 10. Kemal Öztürk Turkoy

  Google, Resimlere Meta Verisi Ekleyecek

  Google, resim arama işlevinde fotoğrafçıları ve içerik oluşturanları sevindirecek yenilikler yapmaya hazırlanıyor Google, görsel aramada kullanıcılarına daha iyi meta verisi sunmak için fotoğraf endüstrisi konsorsiyumu CEPIC ve küresel medya standartları kuruluşu IPTC ile bir süredir çalıştığını duyurdu. Google'a göre bu veriler, "resimlerin telif haklarını ve lisans bilgisini korumak için kilit öneme sahip". Firmanın açıklamasına göre kullanıcılar, resme eklenen "Creator" ve "Credit" meta verilerini görüntüleyebilecekler. İnternet devi, önümüzdeki haftalarda resimlere bir telif hakkı uyarısı da eklemeyi planlıyor. Konuyla ilgili konuşan PhotoShelter patronu Andrew Fingerman şunları söyledi: "Google Görseller sonuçlarında IPTC meta veri standartlarının kullanılması, içerik sahiplerinin uygun şekilde ilişkilendirilmesini sağlamaya ve fotoğrafçıların telif haklarını desteklemeye yardımcı olurken, içeriklerin ve içerik oluşturucularının keşfedilebilirliğini de artıracaktır. Bu profesyonel fotoğraf topluluğu için bir kazançtır." Google'ın CEPIC ve IPTC ortaklığı, fotoğrafçıların, fotoğraf ajanslarının ve yayımcıların kullanım yönergelerini daha kolay açıklamalarını sağlayacak. Telif hakkı bilgilerine kolayca erişilebileceği için resimleri ticari amaçla tekrar kullanan web siteleri, bunu yapmaya izinlerinin olup olmadığını, resmin sahibine atfa gerek olup olmadığını daha kolay anlayabilecekler.
 11. Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon Z7 Yeni Güncelleme ve Nikon Z6 Kılavuz yayınlandı

  Nikon'un aynasız yeni modelleri olan Z6 ve Z7 modelleri için yenilikler halen devam ediyor. Z6 Modeli için Kullanma kılavuzları yayınlanmıştır aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Nikon Z7 modeli için yeni bir yazılım güncelleme de yayınlandı bununla ilgili yazılım bölümünede haberimizden ulaşabilir makinanızı güncelleye bilirsiniz. Nikon Z6 Kullanma Kılavuzu ( Manuals ) https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/products/493/Z_6.html Nikon Z7 İçin yazılım Güncelleme 1.02 ( Nikon Z7 firmware update version 1.02 ) Nikon bu güncelleme ile bir çok şeyde bulunan hataları gidermiştir. Öncelikle vizör kullanılarak resimler çekildikten ve ardından oynatmaya başlamadan önce gözünü vizörden çıkardıktan sonra, resimlerin oynatma zumu sırasında kaydırılması durumunda ekranın titreşmesine neden olan bir sorun düzeltildi. PHOTO SHOOTING Menü de HDR (yüksek dinamik aralık) için seçilen aşağıdaki seçeneklerle çekilen NEF (RAW) resimlerini görüntülerken Capture NX-D veya ViewNX-i'nin çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi: - HDR modu: Açık (seri) veya Açık (tek fotoğraf) - Tek tek görüntüleri (NEF) kaydet: Açık Kameranın ISO duyarlılığı ayarları için seçilen değeri aşmasına izin veren bir sorun düzeltildi> MOVIE SHOOTING MENÜSÜ'nde, ISO 200 ila 20.000 arasındaysa ve MOVIE SHOOTING MENU> Elektronik VR için Açık seçiliyken maksimum hassasiyet. Bazı yardım ekranları güncellendi. Aşağıdaki link den gerekli resmi sayfaya ve yazılıma ulaşabilirsiniz https://downloadcenter.nikonimglib.com/en/download/fw/313.html
 12. Kemal Öztürk Turkoy

  ViewNX-i, Capture NX-D ve diğer yazılımlarla güncelleme

  Nikon'un fotoğraf işleme ve diğer araçlarında yeni güncellemeler yayınlandı, güncellemelerde dikkat çeken başlıca değişiklikler yeni çıkan ürün modellerine desteği sağlandı yeni işleşim sistemlerine entegresi sağlandı. Aşağıda başlıca değişim sağlanan yerleri ve programların linkleri mevcuttur. ViewNX-i Version 1.3.1 Nikon Z 6 Desteği Eklendi İşletim Sistemi Desteği Eklendi : macOS version 10.14 (Mojave). İşletim Sistemi Desteği Bitirildi : OS X 10.11 Nikon Message Center 2 (Mac) Version 2.3.1 Nikon Message Center 2 İçin gerekli işletim sistemi macOS 10.12.6 (Sierra) ve sonrası Picture Control Utility 2 Version 2.4.1 Nikon Z 6 Desteği Eklendi İşletim Sistemi Desteği Eklendi : macOS version 10.14 (Mojave). İşletim Sistemi Desteği Bitirildi OS X 10.11.6 Capture NX-D Version 1.5.1 Nikon Z 6 Desteği Eklendi Aşağıdaki hatalar giderildi : NEF (RAW) photos taken with the Z 7 using HDR (high dynamic range) would sometimes not display. NEF (RAW) photos taken using Silent photography with the Z 7 in burst mode could sometimes not be opened. Color control points could not be placed on some rotated images. İşletim Sistemi Desteği Eklendi : macOS version 10.14 (Mojave). İşletim Sistemi Desteği Bitirildi OS X 10.11.6.
 13. Kemal Öztürk Turkoy

  Tek kullanimlik dijital fotograf makinesi-single use digital camera

  Mobil ( Cep telefonu) Fotoğrafcılıgı bu kadar yol almışken bunlar boş şeyler artık Bu çok önceden beri vardı duymuştum biliyorum kendi zamanında kullanıldı halen retro tayfasında ilgi görüyor
 14. Kemal Öztürk Turkoy

  En-el 14a batarya

  Verilan örnekler yan sanayi batarya için makinaya zararından cok en büyük dezavantajı evet cabuk bitecektir içinde kullanılan hücrelerin kalitesi orjinal pil kadar olmayacaktır. Ancak OEM dediğiniz yani Original Equipment Manufacturer (OEM), “Orijinal Ürün Üreticisi” demektir. OEM pil bir yan sanayi pil demek olmaz. Hücre kalitesi kalitesi orjimal MAH değeri verecektir size. Tabi bu gerçekten OEM olması gerekiyor yani OEM yazısıda sahte olabilir aldığınız yer burada önemli.
 15. Kemal Öztürk Turkoy

  55 200 netleme halkasi sorunu

  Sebahattin beyin dediği gibi ve ek olarak her lensin netleme halkası sistemi tam tur dönmez sağa ve sola olmak üzere limitleri vardır belirlenen limitte engeller dönmez ama yeni lensler bu limite gelince iç mekanizma durur ve halka boşa döner dediğiniz gibi.
×