İçeriğe git

Kemal Öztürk Turkoy

Yönetim Kurulu
 • İçerik sayısı

  1.885
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  166

Kemal Öztürk Turkoy last won the day on Ağustos 21 2019

Kemal Öztürk Turkoy had the most liked content!

Topluluk Puanı

1.320 Nikontürk Demirbaş

Kemal Öztürk Turkoy Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Yönetim Kurulu


 • Üye No: 1


 • Başlık: Yönetim


 • Gönderi Sayısı: 1.885


 • Gönderi Ortalama: 0.47


 • Toplam Puan: 1.320


 • Kazanılan Günün Üyesi: 166


 • Katılma: 04-11-2009


 • Bizimle geçen gün: 3981 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 32


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array
 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • Twitter
  Array
 • İnstagram
  Array
 • Facebook
  Array
 • 500px
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

43.392 profil görüntüleme
 1. Kemal Öztürk Turkoy

  D3500 live view otofocus sorunu

  Makinanız AF motoru olmayan bir model ancak lens'de motor mevcut doğru yazdıysanız lensin modelini. Makinanızın AF modlarını değiştirerek test ediniz coklu alan seçebilirsiniz ve lensin min focus mesafesi içinde olmayın uzak bir alanı netleyin.
 2. Zaten 17mm getirdiğiniz halde inmiyorsan lens'de problem var demektir lens ile makina arasında bilgi alışverişi ve enerji alışverişi yapan kontalarda birşey olabilir veya lensin kendinde bir arıza olabilir. Lens'i çıkarıp kontaklarını temizlemeyi deneyin bir ve yerine iyi oturtun olmaz ise bir teknik servise gösterin derim.
 3. Yok mehmetcim bunu tam tersi bu söylediğiniz çift değerli lenslerin en açık F değeri lensin en açık olcak uzaklıgında alırsınız. lens odak uzaklıgı arttıkca F değeri otomatik artacaktır bu lens ile örnek vermek gerekirse 17mm de f/2.8 görebilirsiniz. mehmet senin dediğin gibi olsa 400mm 500mm sabit 1/1 lenslere dünya paralar vermezdik ufak uzaklığu yüksek olup açık f değeri almak önemli bir durumdur Ancak yanlış hatırlamıyorsam o lensde kilit sistemi olması gerekiyor makro için lens belirli odak arası kilitliyordu üstünde bulunan düğme ile yani siz lensi 17mm aldığınıza emin olun bu kilit açarak. zaten 17mm geldiğinizde diyafram elinizle olduğunuz moda bağlı olarka manuel f/2.8 getirmeye çalışın.
 4. Kemal Öztürk Turkoy

  Fokus ve Ölçüm Modları

  Ölçüm modları aşağıdaki gibidir bildiğiniz üzere ve adları şekilleri olmak üzere aslında tamamen düz mantıkla çalışırlar Bu örnekde aslında aynı netlik aynı açı aynı konu üzerinde sadece Ölçüm modlarını değiştirerek çekim yapılmış durumda ve örnekde tek nokta ile matrix arasında farklı görüyorsunuz tek noklta spot ölçüm konumuz olan heykelde olduğunu için heykel üzerinden siyah olduğunu için fotoğraf tamamını böyle düşünüp fazla pozlama yapmış. Aslında sorunuzun cevap local bir ölçüm istiyorsanız size spot metering olacaktır çünkü spot metering modu direk olarak AF-S netlik noktasını taşıdınız yeri kendine baz noktası alacaktır. nereye focus oraya ölçüm gibi düşünün
 5. Biraz sabırlı olmak lazım sanırım cevapları veya fikirleri görmek için Söylediğiniz gibi aslında planınızı ileriye dönük düşünürseniz 50mm almak işinize yarar FX gövdede kullanmak için ancak şuanki setinizde öyle illa olması gereken bir lens değil 35 mm kullanıyorsanız zaten size %70 portre etkisi alan derinliği etkisi gibi göz alıcı etkileri verecektir. 1.8 veya 1.4 arasındaki farkı arayacak işler yapıyormusunuz bilmem ama. Fikrimce şuan için setinize 50 değilde başka bir lens düşünün derim.
 6. Arkadaşlar farklı browser farklı ip'lerle denedim ancak sorun yok. google sitemap olsun google raporları olsun problem yok. Sorun %90 sizde sebebleri yüksel olarak browser üzerinde kullandığınız bir eklenti veya başka birşey sizi önce kendi referans aldıgı siteye götürüp sonra buraya getiriyor reklam için. Siz kullanıyorsanız başka pc veya VPN felan varsa onları kapatın deneyin. Bende hata cıkmıyor sistemde bir sorun yok yani.
 7. Kemal Öztürk Turkoy

  NİKON NX-D

  Capture NX-D ise bahsettiğiniz program Sitesinde açıklama olarak desteklediği sürümleri yazmış Win 7 kullanıyorsunuz destekliyor ancak Servisce Pack veya .net framework gibi bir takım eksikler olabilir bu yüzden yapabilir..
 8. Bu hatanın bizimle ilgili yok sanırım bilgilendirme ekranında dediği gibi sayın safari kullanıcısı sanırım tarayıcınızda bir reklam malware felan var. Aynı hatayı chrome veya başka bir cihazda denediniz mi ?
 9. Sorun düzelti google tarama kaynaklı bir problem idi ancak şuan için aşağıdaki görsel gibidir. aksi bir durum varsa lütfen ekran görüntüsü atabilirmisiniz ?
 10. Şimdi fark ettim ancak sitemizde böyle bir içerik yok. Neden böyle bir bilgiyi çekmiş araştırmalarım devam ediyor. Google ile ilgili olabilir sanırım yanlış bir index söz konusu. Teşekkürler bilgi için
 11. Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon D610 iso tuşunu değiştirmek!

  Merhaba Yapmak istediğiniz tam olarak anlamadım iso tuşu zaten fiziksel olarak makina üzerinde mevcut aşağıdaki görselde oldugu gibi nedir yapmak istediğiniz ? değiştimek istiyorum derken.
 12. Yakında çıkacak olan Nikon D780 full frame DSLR fotoğraf makinesi hakkında daha detay haberimizde.. Resmi duyurudan önce özellikleri zaten duyulmaya ve resmileşmeye başladı. Herkesin konuştugu ve merakla beklenen bir diğer durum ise yeni çıkacak olan Nikon D780 diğer model olan Nikon Z6 satışlarını öldürebileceğidir. Nikon D780 teknik özellikleri 24MP BSI gelişmiş sensör Mafsallı TFT LCD eğilebilir dokunmatik ekran, 3.2 ″ ve 2.100.000 nokta Önemli ölçüde geliştirilmiş işlemci (D750 ile karşılaştırıldığında) Geliştirilmiş fps RAW çekimi Video: 3840 × 2160 24p-30p, 1920 × 1080 24p-120p Video için gerçekten iyi AF Dahili Wi-Fi ve Bluetooth Dahili flaş yok Daha yüksek ISO ( D850'den daha iyi ) Çift UHS-II SD kart yuvası 51 ila 153 AF noktası arasında - büyük olasılıkla 105 AF puanı söylendi Z serisi gibi güncellenmiş bir arayüz Mevcut D750'den biraz daha küçük ve hafif gövde Nikon EN-EL15b pil (Z7, Z6, D850, D750 ve diğer Nikon fotoğraf makinelerinde de kullanılır) 7 Ocak - 10 Ocak tarihleri arasında CES 2020 öncesinde Ocak ayının ilk yarısında resmi duyuru bekleniyor Fiyat: $ 1,999- $ 2,199 arasında Güncelleme: "Klasik" VF modunda, kamera diğer kameralarda (D750, D850) görüldüğü gibi 51 noktalı AF sistemini kullanır, LV modunda AF noktalarının sayısı Z 6'dan (273 puan) eşit sayılara gelir. Nikon D780'in yeni bir AF modülü veya yeni bir AF sistemi yok, sadece bazı EV duyarlılığı geliştirmeleri var. Nikon D780 fotoğraf makinesinde dahili flaş YOK ve D7500 gibi pil tutma uyumluluğu / pimleri yok (maliyet düşürme)
 13. Kemal Öztürk Turkoy

  Fotoğraf etrafında kararma

  Merhaba lens içinde bulunan parasoley sanırım tam oturmamış veya o lens'e ait bir parasoley değildir. Az ihtimal olsada filtre takıyorsanız oda yapabilir ancak tam bir yuvarlak olmadığı için parasoley gibi gözüküyor.
 14. Kemal Öztürk Turkoy

  Cebime göre

  Arada bir eğlence olsun makara olsun devamlı teknik bilgi devamlı öneri öneri olmaz. Evet Forumda başından beri nikon başta olarak fotorğraf dünyasına herzaman açık olduk ve olacağız .. Bazen konularda lütfen gereksiz alınganlık veya konuyu başka yerlere çekmeyelim evet Burası nikontürk forumu bazı arkadaşlar Marka hastalıgı yapabilir ve olağan bir durumdur. Hayatın her bölümünde bir markayı benimsemek ve onu fanatiği olmuş milyonlarca insan vardır ve bu bizde de . vardır illa sevgiler
 15. Kemal Öztürk Turkoy

  ölü piksel

  Çok zor ihtimal ancak Tabiki olabilir çevremdeki insanların başına gelmiş bir olaydır. Alınan yerler görüşmen zaten değişim sebebidir izahı veya dinlenecek anlatılacak bir durum değildir. Ancak takılacak bir kısmı varmıdır olayı tamamen kişiden kişiye değişecek bir durumdur.
×
×
 • Yeni Oluştur...