İçeriğe git

Kemal Öztürk Turkoy

Yönetim Kurulu
 • İçerik sayısı

  1.854
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  161

Kemal Öztürk Turkoy last won the day on Mart 24

Kemal Öztürk Turkoy had the most liked content!

Topluluk Puanı

1.315 Nikontürk Demirbaş

Kemal Öztürk Turkoy Hakkında


 • Kullanıcı Grubu: Yönetim Kurulu


 • Üye No: 1


 • Başlık: Yönetim


 • Gönderi Sayısı: 1.854


 • Gönderi Ortalama: 0.53


 • Toplam Puan: 1.315


 • Kazanılan Günün Üyesi: 161


 • Katılma: 04-11-2009


 • Bizimle geçen gün: 3513 Gün


 • Son Aktiflik:


 • Ne yapıyor ?:


 • Yaş: 31


Gruplar

Profil Bilgileri

 • İkamet
  Array
 • Cinsiyet
  Array

Fotoğraf Bilgileri

 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array
 • Fotoğraf Makine Modeli
  Array

Sosyal Ağlar

 • Twitter
  Array
 • İnstagram
  Array
 • Facebook
  Array
 • 500px
  Array

Güncel Profil Ziyaretleri

41.660 profil görüntüleme
 1. Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon 10-20mm Lens

  Fiyat performan açısından bir çok test eden tarafından parasını karşılıgını veren bir lens köşe ve merkez değerlerinin iyi olması hızlı sessiz güzel bir netleme sisteminin olması gibi güzellikleri var. Manzara için tabiki ideal bir açı diyebiliriz 10mm olmasada 15 ve üstü gayet başarılı bir lens. Bunun yanında teknik bir kaç sonucuca bak derim ve yanında sigma 10-20 f/3.5 olan serisine bir göz at.
 2. Kemal Öztürk Turkoy

  RAW FOTOĞRAF DEĞİŞİMİ

  Zülkif bey açıklamış kısaca önizleme programının size yaptığı ufak bir destek gibi düşünün ortalama bir değere getiriyor. sonra ise orjinal haline getiriyor. Yani çogu RAW formatları içlerinde bir gömülü JPEG ile kendini kaydeder ve siz windows'da bunu fotoğraf izleme aracı ile açtığınızda önce JPEG sonra RAW gelir karşınıza. RAW formatı direk olarak phosotop veya lightroom gibi editörler ile açım gerçek değerlere bakın.
 3. Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon 3100d flash açma

  Bir önceki üyeliğinize giriş yapabilirsiniz çoklu üyelik ile işlem yapmayın siz diğer üyeliğe giriş yaparsanız bunu silicem
 4. Kemal Öztürk Turkoy

  1 fotoğraf 3 farklı ton

  Bu normal bir durumdur. söylediğiniz gibi baktığınız 3 farklı yerde 3 farklı teknolojiye sahip cihazlar. örnek vermek gerekirse birisi led birisi lcd birisi retina gibi gibi hepsin renk derindiği farklı hepsinin farklı parlaklıgı ve matlıgı vardır. Bunun çözümü çok kötü olmayan bir pc monitörünüzü kalibre etmek olacaktır. Kalibrasyon yapab cihazlar farklı markaların vardır ya satın almak yada var olan bir çevrenizden ödünç alarak kalibre etmeniz olacaktır. Bu çözüm sizi profesyonel düzeyde iş yapanlar yani yarışmalarda iyi düzeyde olacaktır fotoğraflarınız.
 5. Makinalarda Dil destekleri dil secenekleri genel olarak fabrika çıkışı biosfirmware ile gelen dillerle sabittir. Yani yazılım güncelleme veya başka bir araç ile dil desteği getiremezsiniz. yazılım güncelleme makinanızın genel özellikleri ve çekim hataları gibi sorunları düzeltir. Not olarak Avrupa Z7 modelleri ve TR modellerinde Aşağıdaki diller zaten mevcuttur.
 6. Kemal Öztürk Turkoy

  LENS DARBE ALDI

  Geçmiş olsun üstte arkadaşımızın dediği gibi istanbul - sirkeci - hayyam pasajında bir çok esnaftan bilgi alabilirsiniz fiyat için. Ancak sonrası için alacağınız sanırım bir çok cevap bu lens'i yaptırmaya değmeyeceğidir zaten 2.el fiyatları çok yüksek bir rakam olmayan bir kit lens'dir.
 7. Kemal Öztürk Turkoy

  Interval Shooting de interval 0,5 oluyor mu?

  Bununla ilgili olarak manuel(kullanım klavuzunda) şöyle geçiyor ibare " Choose the interval (hours, minutes, and seconds) between shots." saat dakika ve saniye olarak söylüyor buda en küçük zaman birimi saniye olarak kullanıma izin veriyor.
 8. Yanlış hatırlamıyorsam bu tam bir grafik değil zaten dxomark sitesindeki bu bir karşılaştırma ve verdiğiniz iso değerine göre grafik'de size veriler oluşturuyor yani sizin üstte verdiğiniz grafik neyin hangi grafiklerin değerleri. ve hangi renk kanalında (RGB) ne kadar iso ile yanılma dağılma yapıyor anlamına geliyor. tam bir iso performans tablo değilde buna "Full Color Sensitivity" tablosu oluyor zaten bu.
 9. Pil alırken san sanayi veya testlerden iyi not almamış pillere yönelmemeye çalışın. Size bu üç markadan birin kullanmanızı öneririm. öncelik olarak GP kullanın sonrasında CR123A tip pillerde Varta ve Duracell markalarıda iyi sonuçlar veren pillerdir. Güç olarak pillerde mAh(mh) değerleri diğer piller gibi büyük aralıklarda yoktur 1300 veya 1400 mAH değerinde olur çoğu marka daha uzun süreli birşey istiyorsanız yüksek mAH alabilirsiniz
 10. Kemal Öztürk Turkoy

  D5100 ara depo

  Makinanız ram belleği boşaltma gibi birşey yoktur ram aktarım veya oluşturma sıkıntısı çektiği fotoğrafı makina otomatik olarak kendi silecektir zaten kapatıp açma yaptığınızda oraya özel bir işlem gerektirmez. Bu işi tetikleyen yani sizin dediğiniz 10 sn sürmesi fotoğrafın oluşturulması açısından bunun tek sebebi hafıza kartınızın okuma ve yazma hızıdır ne kadar hızlı yazılan bir kart varsa makina o kadar hızlı oluşturur ve sıradaki işleme o kadar hızlı geçer. Kısaca bu işlemi başka bir hafıza kartı takarak test edin zaten sonuc olarak ortaya cıkacaktır. Buna ek olarak bahsettiğiniz ram kapesite değişimi veya yine buna ek olarak yazım hızının değişimi tetikleyen bir bir önemli faktör ise oluşturduğunuz fotoğraf kalitesi ve türü 'dür. Örnek olarak : bir BASİC JPG ile FİNE JPEG aynı olmaz RAW fotoğraf ile JPEG aynı olmaz yine aynen TIF ile JPEG veya RAW aynı olmaz. Örnek RAM belleği aynı anda 20 tane jpeg peşpeşe dizebiliyorsa 10 Adet RAW yapamaz bile neredeyse makina üzerinden fotoğraf kayıt tipini değiştirirseniz makina yine kendi içinden kapatesine göre yeni bir RAM sayısı alacaktır bilginbize Söylediğime Ek olarka D5100 Tablosu
 11. Kemal Öztürk Turkoy

  D7100 açma kapama arızası

  Aşırı soguktan sıcaga geçmeside sıvı temas a yakındır zaten buhar yapacak bu değişim ve sıvı temas olarak kalıcak makinede. bakılması gerekirse veya pili çıkarıp normal oda sıcaklıgı da bir 2 gün bekletin makinayı. nemsiz bir yerde
 12. Kemal Öztürk Turkoy

  D7100 açma kapama arızası

  Herhangi bir sıvı temas'ta bulunuldumu cihaza nemli bir ortam veya suyla ? Cihazda donanımsal bir arıza mevcut bu dediklerinizi aynen kapatıp açma veya pil çıkarıp takıldığına devamlı açık halde kalıyorsa.
 13. Tüm bilgilerin kesin olmaması kaydıyla Nikon'un profesyonel serisinin yeni üyesi olacak olan D6 Modelini önümüzdeki şubay ayında test kullanımına çıkaracagı ve geridönüş toplayacagı bilgisi sızdırıldı. Önceki bilgilerden bildiğimiz nikon D6 'nın 2019 yılında 2. çeyreğinde duyurulacagı olmasıdır. Önümüzdeki CES fuarında bu modelle ilgili duyurularında yapılacağını düşünüyorum. ve 1 ay içinde daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın.
 14. Merhaba hoşgeldiniz Lütfen konu açarken kategorilere açtığınız başlıklara dikkat ediniz doğru yere açmanız yine sizlerin gibi yardım isteyenlerin doğru kategoride doğru bilgiyi bulmasını sağlayacaktır. Arama yaparak daha kolay ulaşabilirdiniz Teşekkürler.
 15. Kemal Öztürk Turkoy

  Eskişehir

  Merhaba illaki vardır eskişehirde eğitim kurumların fotoğraf dalı üzerine verdiği eğitimler araştırma yapın yada aklıma gelirse size tekrar yazarım buradan. Başka markalarında verdiği eğitim içerigine göre değiştir bu durum markalar bazen makina üzerine makina tanıtım kullanım eğitimleri verir bunlar sizin işinize yaramaz sıkıntı çekebilirsiniz ancak fotoğrafçılık üzerine veya direk bir konu üzerine ise tabiki size yararlı olacaktır. Öncelikle eğitimden çok makinayi özelliklerini terimleri anlamanız burdan başlamanız yararlı olacaktır size. Bununla ilgili olarak makaleler videolar işinize görebilir azda olsa intertte bulunan burda bulunan konular makaleler üzerinde. saygılar.
×
×
 • Yeni Oluştur...