News Ticker
İçeriğe git

Beysan TAŞCI

Üye
 • İçerik sayısı

  146
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Gün Kazandı

  9

Beysan TAŞCI kullanıcısının paylaşımları

 1. Sn. Demir, Sizce de şu focus ve odaklama sözcüklerinin yerine netleme ve pozlama sözcüklerinin gelmesi gerekmiyor mu? Ben, focus ve odaklama sözcüklerinin, fotografçılık alanında tam bir anlam karışıklığına sebep olduğunu düşünüyorum. Selamlar..
 2. Merhaba, ben nostalji sebebiyle girdim foruma ve sorunuzu gördüm, bence buraları biraz tenha bu aralar , bu nedenle ben de aşağıdaki gruba katıldım, kısacası orada sanki daha bir destek bulursunuz diye düşünüyorum. https://www.facebook.com/groups/134951579862536/?ref=share
 3. Gelmeyi çok isterDİM..Ancak o hafta sonu il dışında olmak zorundayım..Umarım başka sefere..Herkese iyi eğlenceler.
 4. Beysan TAŞCI

  Mechul bir objektif

  Değerli fotoğrafseverler, Zaman ayırıp araştıran ve cevaplayan herkese gönülden teşekkürler..İlk fırsatta bir m42 almak elzem gibi görünüyor..
 5. Beysan TAŞCI

  Nerede hata yaptık?

  İşte bu siteyi bunun için çok seviyorum.Siteyi site yapan şeyin, hemen herşey de olduğu gibi, barındırdığı insan kalitesi olduğu düşünülürse, bence bu haliyle; "dar bir grup" şeklinde kalması çok daha iyi.. İyi ki varsınız.. Sizleri okudukça, hala ve herşeye rağmen, "enseyi karartmamak" gerektiğini bir kez daha anlıyorum...
 6. Beysan TAŞCI

  Mechul bir objektif

  birtane daha
 7. Beysan TAŞCI

  Mechul bir objektif

  birkaç tane daha foto ekleyeyim..
 8. Merhaba arkadaşlar, Geçenlerde kayınbiraderim, yıllar önce rusyadan satın aldığı bir objektifi verdi bana. Bir bakabilir misiniz rica etsem,nedir ne değildir,uğraşmaya değer mi, benim nikon d5100 e takılabilir mi(denedim, ancak olmadı,galiba takmak için bir aparat edinmem gerekecek, tabii, bulabilirsem:-)) Yardımcı olabiliseniz çok sevinirim
 9. Merhaba, Bende d5100 makine mevcut..Uzun süredir makine güncellemesi yapmadım..Bu arada d5100 ile alakalı olarak (sanıyorum her ikisi de pil dolum süreleri ile ilgili) 2 adet güncelleme yayınlandı..Sormak istediğim şey şu : Son güncellemeyi yüklersem eğer, bir önceki güncellemeyi de yüklemiş olurmuyum, yoksa sırası ile bir öncekini yükleyip sonra diğerini mi yüklemeliyim..Teşekkürlerimle..
 10. Sayın YILDIZ, Fotoğrafcılık gibi sanatın bir dalı ile iştigal (uğraş) eden kişinin "sallamayın" şeklinde bir ifade şeklini kullanıyor olması bence çok üzüntü verici..Sizce de öyle değil mi?? Umarım yanıtınız "evet" olur da bu mesele de tatlıya bağlanır.. Sayın Köse, Sakın ola ki yazmaktan ve dolayısıyla bilginizle bizleri aydınlatmaktan vazgeçmeyin..Bazı forumdaşlar gibi henüz -"olmak" doğrultusundaki yolculuğuna devam ettiği görülen- arkadaşlarımızın kullandığı ifadeler nedeniyle, sizlerin bilgisine ihtiyaç duyan arkadaşlarımızı yalnız bırakmayın..Zaten eminim ki o da çoktan pişman olmuştur s
 11. Beysan TAŞCI

  POZLAMA MODLARI Hakkında Soru (num)

  Arkadaşlar hepinize merhaba, Evet, dediğiniz gibi epeydir forumda yokum ancak bunun nedeni küçük bir operasyon geçirmiş olmamdır. Hayatın kıymetini bilmek lazım, ne zaman ve nasıl avuçlarımızın arasından kayıp gideceği hiç belli olmayan nazlı bir kuş gibi hayat.. Bir süre sonra yeniden görüşmek üzere..
 12. Beysan TAŞCI

  Bu saatten sonra d3 alınırmı?

  Yüksek perde hızı için hızlı bir lens de düşünülebilir..
 13. Ben de teknolojiye meraklıyımdır.Bu nedenle de şimdiye kadar yazılmış olanlar içinde olmayan 2 husus hakkında birşeyler söylemek istedim.. Birincisi, eğer işletim sisteminizi kurarken 64 bit üzerinden kurmamışsanız pc ye ne kadar ram takarsanız takın 3.5 GB tan fazlasını görmez..İkincisi sadece hdd kullanmak zorunda iseniz, yani ssd ye para yetiştiremeyenlerdenseniz , hdd leri RAİD olarak kurmayı deneyin..Fark, gözle görülür oluyor..Ama elbette sata6 arabirimini kullanan bir ssd nin yanına bile yaklaşamaz..Ancak hiç yoktan iyidir denilebilir.. Ben de, fotoğraf, sanat, taklit etme, PS üzerine b
 14. Sayın Doğan, Cahilliğimi bağışlayın ama birşey sormak istiyorum; Elde ettiğimiz neticenin , sağdaki gibi olabilmesi için, yani mavinin bu kadar mavi, beyazın bu kadar doğru olması için tüm (siyah, beyaz, gri) ayarları mı yapmak zorundayız yoksa duruma göre mi (ne durumuysa artık bu) karar vereceğiz..?? Selamlarımla..
 15. Zenginin ekipmanı fakirin parmaklarını yorarmış, şöyle bir kendi ekipmanlarıma bakıyorum da , iyi ki 50 mm.1.8G lensimi almışım diyorum kendi kendime.. Yoksa Ekipman (larım) bile diyemeyecektim allah muhafaza..Çoğul eki kullanabilmek iÇin malumunuz mevcudun ; birden en az bir fazla olması gerek
 16. Beysan TAŞCI

  D90 da netleme yapmak

  Elbette ikincisini yapacaksınız? Yoksa yarım deklanşör yapmanın ne anlamı kalır ki Ancak bilinmesi gereken bir husus daha var.. İsterseniz deklanşörün işlevini (biliyorsunuz ki deklanşörün iki işlevi var, ya netlemeyi, ya pozlamayı ya da hem netlemeyi hem pozlamayı sabitler) değiştirmek suretiyle farklı amaçlarla kullanılabiliyorsunuz..Mesela pozlamayı ya da netlemeyi deklanşörden alıyor ve bu iş için atanmış başka bir tuşa (mesela bendeki d5100 de kilit tuşuna) atayabiliyorsunuz..
 17. Beysan TAŞCI

  Fotoğraf Avcısı

  Ava giden avlanır..

  © Beysan TAÅžCI

 18. Beysan TAŞCI

  DSC 3657 063

  © Beysan TAÅžCI

 19. Beysan TAŞCI

  Dragonfly in Love

  Kadraj, netlik, ahenk, özel bir anın tam da anında yakalanma başarısı..Tebrikler gerçekten güzel ve farklı bir kare olmuş..
 20. Beysan TAŞCI

  DSC 3895 056

  © Beysan TAÅžCI

 21. Yaş kemale erince, mesela benim özelimde 50 filan olunca (maalesef ) hayatın aslında "sert köşelerden" değil daha "kavisli" köşelerden ibaret olduğunu anlıyor insan..Tıpkı fotoğrafçılıkta olduğu gibi, yaşamı siyah ve beyazların BELİRLEMEDİĞİNİ, aslolanın GRİ olduğunu görüyorsunuz.. Selamlarımla.
 22. Korkarım birazdan ; "tükürürüm ben böyle sanatın içine" şeklinde yorumlar gelecek..
 23. Mehmet Bey, bu garip kulunu nüfusuna almayı düşünür mü acep
 24. Beysan TAŞCI

  Günün Fotoğrafları

  Sn.Edipoğlu, Anlatırsınız elbette ama sorulursa eğer..Her fotoğrafa baktığımızda, fotoğraf sahibine "hadi şunu anlat, nedir bunun exifi" demek biraz zor ve gereksiz bir durum kanımca..Sorunun cevabını beklemek de cabası..Bu nedenle herhangi bir soruya gerek olmaksızın exifi görmek bence büyük rahatlık.. Ayrıca ps de exifin yitmemesi için neler yapılması gerektiğini ben bile biliyorum..(ps konusunda bilgim sıfırdan az hallicedir ) Selamlarımla..
×
×
 • Yeni Oluştur...