News Ticker
İçeriğe git

Şehir,Manzara İçin geniş açılı lens tavsiye

Recommended Posts

Selamlar

Fotoğraf kalitesi ve biraz da meraktan d5600 18-140 lensli satın aldım. Bir süre kullandım ama,özellikle şehir sokak bina gibi yakım çekimlerde çok fazla bir açıyı alamıyor,objeyi sığdırmakta zorlanıyorum. Biraz daha fazla geniş açı alacak,ikinci bir lens öneriniz ne olurdu.Çok profosyonel çalışmalar yapıyacağım.Uygun ve işimi görse yeterli birşey.

Teşekkürler 

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, ben nostalji sebebiyle girdim foruma ve sorunuzu gördüm, bence buraları biraz tenha bu aralar , bu nedenle ben de aşağıdaki gruba katıldım, kısacası orada sanki daha bir destek bulursunuz diye düşünüyorum.

https://www.facebook.com/groups/134951579862536/?ref=share

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba. Tokina 11-16 2.8 kullanıyorum. Geniş açı aralığında fiyat-performans olarak bence tercih edebileceğiniz bir ürün olur.

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 2 hafta sonra...

Crop makinalarda normal lens yani düşürdüğü görüntü sensörün tamamını kaplayan lens, 28mm odak uzunluklu lenstir. Bu lensten daha geniş açı kullandığınız zaman, kenarlarda ve köşelerde renk ve netlik kaybı olur. Daha fazla alanı alırsınız karenize ama, hakkıyla görünen kısım en fazla 28mm ile çekeceğiniz kısım olur sonuçta. Çekim yaparken hep konuyu ortalamak zorunda kalırsınız. O nedenle ben crop makinada 28mm'den, ff makinada da 50mm'den aşağısını kullanmamaya özen gösteriyorum. Bence elinizdeki 18 mm geniş açı yeterli. Daha önce 10-18 mm lens almıştım, biraz kullandıktan sonra elden çıkardım.

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...