İçeriğe git

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkese. 85mm f1.4d kullanıyorum keskinliginden ve bokeh kalitesinden memnunum fakat netlemenin yavaş olması canımı sıkıyor. Satıp yerine 85mm 1.8g almayı düşünüyorum aynı keskinlik ve bokeh kalitesini elde edebilir miyim siz nasıl bir fikir verirsiniz teşekkürler.

Bu yazıyı paylaş

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D600 ile 1.8G kullanıyorum çok memnunum. Aşağıda yorum ve karşılaştırmalara bakabilirsiniz;

dxomark

kenrockwell

Bu yazıyı paylaş

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f1.4 d'nin netleme hızından memnun değilim satıp hem g serisi 85mm almak hem de tokina 16-28 için bütçeye katkı yapmak istiyorum mantıklı mı peki sizce?

Bu yazıyı paylaş

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

85mm 1,4d kullanıyorum bende ve kalitesinden oldukça memnunum. evet netleme hızı biraz yavaş ama bana birşey kaybettirmiyor. buna karşın çıkan fotoğraflardan softluğuna rağmen mutluyum. daha önce 1.8g de kullanmıştım ama nedense hoşuma gitmemişti fakat bu yorum tamamen subjektif. kullanan herkes memnun sonuçta. ne çektiğinize göre değişir. 1.8g daha keskin bir lens.

Bu yazıyı paylaş

İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...