İçeriğe git
Serhat Ergün

Fotoğraf görüntülenemiyor

Recommended Posts

Merhabalar  genellikle çektiğim fotoğraflar  üzerinde oynama editleme yapmıyorum  fakat fatkettiğim üzere  pc  üzerinde oynama yaptım fotoğraflar  makine üzerinde görüntülenmiyor  olarak gösteriyor bir  çözümü varmı neden böle bir sıkıntı oluyor  görüntülenmeyen fotoğrafları makineden kaldırdım bende bu  konuda  bilgilendirmede bulunursanız sevinirim.

- Serhat Ergün tarafından düzenlendi

Bu yazıyı paylaş


İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası neden böyle bişey istediniz anlayamadım :D Ben genelde çekimi yaptığım anda bilgisayara atıp kartı boşaltırım. En sağlıklısı da bu şekilde.

Eski android telefonlarda şöyle bir sıkıntı vardı bir fotoğraf çektiğin anda yanına küçük bir dosya daha oluştururdu (hala da öyle) ve o küçük dosyayı sildiğinde resmi galeride göstermezdi sadece dosya yöneticisiyle açıp sonradan tekrardan galeriye gelirdi tabi android geliştikçe bu sorunu hissetmez olduk. Buna benzer bir sistem olabilir. Tabi fotoğraf makinaları galeri öncelikli makina olmadığı için resmi tekrar atarsan göstermem diyebilir. Bunu araştırmadım tamemen kendi görüşüm :rolleyes:

Bu yazıyı paylaş


İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim de gözlemlediğim bir olay ve sanırım fotoğrafta herhangi bir oynama yaptığın zaman fotoğrafın yazılımı değişmiş oluyor ve nikon sadece nikon programlı fotoğrafı gösteriyor. hatta diğer makineler için de geçerli sanırım. fuji ile çektiğim fotoğrafı hiçbir müdahale olmamasına karışın samsung da gösteremedim. aynı şekil samsungda çekilen fotoğrafı nikonda gösteremedim. @Zülkif Altın  çeşitli sebepler olabilir, fotoğrafı düzenleyip başka bir mekanda arkadaşına göstermek istersin ama gösterebilmek için yanında başka birşey olmayabilir. çektiğin fotoğrafın başkası tarafından düzenlenmiş halini "bak direk böyle çekiyorum" demek için yapabilirsin. veya internetin yoktur, telefonun android değildir, bilgisayardan telefona aktarmanın yolu olarak makinenin wifi ını kullanmak istemişsindir ama makine görmez fotoğrafı vs. vs

Bu yazıyı paylaş


İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@neehot Tercih meselesi tabi herkesin tercihlerine saygımız sonsuz.

Bu yazıyı paylaş


İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Zülkif Altın 'ın da dediği gibi bu bir tercih meselesi.

 

Yıllardır birçok DSLR makinem oldu. Şimdiye kadar bilgisayarımda işlediğim bir fotoğrafı kullandığım DSLR gövde üzerinde gösterme ihtiyacı hiç hissetmemiştim, bu aklıma dahi gelmemişti doğrusu. Ben de makinemin kartındaki fotoğrafları bilgisayarıma aktarıyorum, kontrol ediyorum, sorun yoksa ve bunlar çok önemliyse yedek harici diskime de aktarıyorum, işlemin başarılı olduğundan emin olunca kartımı makineme takıp formatlıyorum. Bir sonraki çekim için hazır oluyorum.  

 

Makinenizin kartındaki JPEG dosyaları bilgisayarınızda işlediğinizde, yaptığınız her işleme göre bilgisayarınızdaki yazılım (Photoshop, Lightroom, Capture-NX vb) JPEG dosyanıza endüstri standardı belirli katmanlar eklerler. Bu işlenmiş dosyaları görüntülemek için kullandığımız tüm yazılımlar bu endüstri standardı haline gelmiş katmanları görüntülemek üzere ek özelliklere sahip olurlar ve devamlı gelişirler. Dikkat derseniz, üzerinde çok oynanmış JPEG bir dosyayı bilgisayarınızda açtığınızda ekrana direk olarak son hali gelmez, önce fotoğrafın standart ham JPEG hali gelir ve ardından hemen son hali belirir. Bu durum özellikle keskinleştirme işlemi uyguladıysanız daha bariz görünür. Bilgisayarınızda kullandığınız yazılıma ve bilgisayarınızın işlemci hızına göre bu durumun farkedilmesi değişebilir.

 

Fotoğraf makinelerimiz bir bilgisayar gibi üretilmediğinden, sadece kendi oluşturmuş olduğu (ama yine standartlar dahilindeki) ham JPEG dosyaları gösterebilecek kadarıyla donatılmışlardır. O nedenle makineniz dışında bir ortamda işlenmiş JPEG'ler makinenizde görüntülenmeyebilirler. Bu çok normal bir durumdur.

 

Saygılar.    

Bu yazıyı paylaş


İçeriğin Bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Yeni Oluştur...