İçeriğe git
 • Kemal Öztürk Turkoy
  Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon Photo Contest 2020-2021'in Dönüşünü Duyuruyor

  FOTOĞRAFÇILAR 22 EKİM’DEN İTİBAREN BAŞVURULARINI GÖNDERMEYE DAVET EDİLDİ

  og.jpg

   

  Amsterdam, Hollanda, 22 Ekim 2020:Nikon Europe, bugünden itibaren başvurularını göndermeye davet ettiği dünyanın dört bir yanından profesyonel ve amatör fotoğrafçılarla iki yılda bir düzenlenen uluslararası fotoğrafçılık yarışması Nikon Photo Contest 2020-2021’in dönüşünü duyurmaktan mutluluk duyuyor.

  Nikon Photo Contest 2020-2021’de bir fotoğraf ve kısa film yarışması olacak ve her ikisi de Open (Açık) ve Next Generation (Yeni Nesil) kategorilerinde başvuruları kabul edecek.

  Açık kategorisinin teması, “Connect” (Bağlanmak) olacak ve objektifin arkasındakilerden iletişimin anlamını ve önemini ve insanları dünyaya bağlayan bağları keşfetmelerinin istenecektir. Fotoğrafçılar, görüntüleri aracılığıyla çevrelerinde deneyimledikleri ‘bağlantıya’ dair benzersiz bakış açılarını ifade etmelidir.

   

  25 yaşında ve daha küçük fotoğrafçılara açık olan Yeni Nesil kategorisi, “Passion” (Tutku) temasına odaklanacak. Kelimenin tam anlamı eylemi anımsatır, empatiyi ortaya çıkarır ve geleceği değiştirme gücüne sahiptir. Hatta bazen dünyayı harekete geçirebilir, işte bu kategori bunun hakkındadır. Jüri, konu ne olursa olsun, güçlü bir şekilde saf ve bağlı bir tutku duygusu yansıtan görüntüleri arayacaklar.

  Bu yılın saygın jüri heyeti bir kez daha Sanat Direktörü Neville Brody tarafından yönetilecek. Otuz yılı aşkın süredir kariyeri ile etkili bir figür haline gelen Brody, dünyanın en tanınmış küresel şirketlerinden bazıları için albüm kapaklarından kurumsal markaya kadar her şey üzerinde çalıştı ve yeni nesle liderlik edecek genç fotoğrafçılar da dahil olmak üzere birçok sanatçı için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

  Nikon Photo Contest, dünyanın en büyük fotoğrafçılık yarışmalarından biridir. 1969'dan beri yapılıyor ve bugüne kadar 440.000'den fazla fotoğrafçı, 1,71 milyondan fazla fotoğraf çalışması sunarak bunu gerçekten uluslararası bir etkinlik haline getirdi. Geçen yıl 50. yılını kutlayan bir önceki (37.) Yarışmada 170 ülkeden toplam olarak yaklaşık 33.000 fotoğrafçı 97.369 çalışma sundu. Bu zamana kadarki en yüksek başvuru ve giriş sayısı elde edildi.

   

  Yarışma; yaş, cinsiyet ya da uyruktan bağımsız olarak tüm profesyonel ve amatör fotoğrafçılara açıktır. Yarışma kategorileri hakkında daha fazla ayrıntının yanı sıra nasıl girileceğine dair daha fazla bilgi Nikon Photo Contest web sitesinde bulunabilir. Kazananların Temmuz 2021’de ilan edilmesi bekleniyor.

   

   

  https://www.nikon-photocontest.com/en/  Kullanıcı Geri Dönüşleri

  Recommended Comments

  16 saat önce, Emin İpek yazdı:

  Son katılım tarihini göremedim. Gözümden mi kaçtı acaba?

  Merhaba, ilgili internet sitesinde "Entry Info" sayfasında detaylı bilgiler mevcut.  Kategoriye göre katılım tarihleri :

  Photo Competition Open Category

  Thursday, October 22nd, 2020 (from 4:00am (UTC)) to Monday, January 25th, 2021 (until 4:00am (UTC))

  Photo Competition Next Generation Category

  Thursday, October 22nd, 2020 (from 4:00am (UTC)) to Monday, February 1st, 2021 (until 4:00am (UTC))

  Short Film Competition Open Category

  Thursday, October 22nd, 2020 (from 4:00am (UTC)) to Monday, February 8th, 2021 (until 4:00am (UTC))

  Short Film Competition Next Generation Category

  Thursday, October 22nd, 2020 (from 4:00am (UTC)) to Monday, February 15th, 2021 (until 4:00am (UTC))

  Bu yorumu paylaş


  Yorum bağlantısı
  Diğer sitelerde paylaş


  Sende sohbete katıl

  Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

  Misafir
  Bir yorum ekle...

  ×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

  ×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Yeni Oluştur...