İçeriğe git

Yeni Site Hakkında...

Merhaba Hoşgeldiniz

Yeni olan alt yapımız ve tasarımımızın çalışmaları halen devam etmektedir. Bu sebeble siz değerli Nikontürk sakinlerine gördüğüz hata veya yanlış bir durumu bize bildirmenizdir.

Bir yandan biz halen çalışıyor olacağız bu halde siteyi yayın alma sebebimiz sizlerden uzak kalmamak içindir..

 

Nikontürk'de başlıca neler değişti ; 

 

 • Tasarım tamamen değişti kolay kullanım ferah bir düzene geçirdik.
 • NT -Market adı altında bulunan ilan bölümümüz tamamen değiştirildi daha profesyonel bir ilan sistemi gelirdildi.
 • Galeri bölümünde fotoğraf yükleme ve izleme alanları tamamen değiştirildi.
 • Forum bölümleri kolaylaştırıldı ve konu izlenim ekranları daha cok kullanılır hale getirildi.
 • Yeni Sınavlar bölümü devreye alındı. Tüm üyelerin  sınav ekleyebileceği hem eğlenceli hemde eğitim amaçlı bir bölüm getirildi.
 • Sistem alt yapısında büyük hız ve güvenlik sağlayan büyük değişiklikler yapıldı.
 • NT-Gruplar çok yakında devreye alınacak kullandığınız bunun  hakkında detaylı bilgi sağlanacaktır sizlere..
 • Bundan başka bir çok süpriz yeniliği süre içinde sizlere haberdar ederek yayına alacağız.

 

Lütfen sizlerde fikirlerinizi önerilerizi bizlerle çekinmeden paylaşabilirsiz. Gördüğünüz yanlışlarları hataları çevirim eksiklerini bizlerle hemen paylaşınız 

Kolay ve hızlı bir şekilde buradan iletişime geçebilirsiniz İletişim Kur

 • Kemal Öztürk Turkoy
  Kemal Öztürk Turkoy

  Nikon D7500 - Nikon yeni modelini duyurdu.

  Nikon, tutkularının peşinden giden fotoğrafçıların sahip oldukları kreatif olanakları genişletmek için tasarlanan D7500'ü duyurdu. Güçlü, seri ve tüm bağlantı olanaklarını barındıran D7500, Nikon'un amiral gemisi DX biçimli DSLR D500 ile aynı resim kalitesini ve pek çok zorlu koşulun üstesinden gelen bir performans sunar.

   

  nikon_dslr_d7500_pr--original.png

   

   

  TEMEL ÖZELLIKLERIN ÖZETI

  Amiral gemisi D500 resim kalitesi: 20,9 MP DX biçimli sensör. EXPEED 5. 180.000 piksellik RGB ölçüm sensörü.
  Olağanüstü ışık duyarlılığı: ISO 100 - 51.200, 1.640.000 ISO'ya (eşdeğeri) kadar artırılabilir ışık hassasiyeti ile düşük ışıkta mükemmel.
  Üstün konu tanıma: 180.000 piksellik RGB ölçüm sensörü ve Gelişmiş Sahne Tanıma sistemi. Hassas pozları ve dinamik kompozisyonları fotoğraflayın.
  Parlaklık ağırlıklı ölçüm: Çerçevede en parlak bileşenlere öncelik vererek resimlerde parlak nokta oluşumlarını önlemeye yardımcı olur.
  Muazzam AF hassasiyeti: 51 noktalı AF sistemi, -3 EV'ye varan etkileyici bir doğruluk sağlar. Tek ışık kaynağının ay ışığı olduğu anlarda bile konuları izleyin, konulara kilitlenin ve netlemeyi koruyun.
  Sinematik 4K/UHD video görüntüler: 4K/UHD 30p görüntüler veya 50p/60p'ye varan kare hızlarında Full HD (1080p) video kaydedin.
  Zaman Aralıklı Film: Tam DX biçimli fotoğraf makinesinde kolayca, akıcı ve mükemmel pozlanmış 4K/UHD videolar ile Full HD zaman aralıklı filmler oluşturun.
  Tam AF/AE izleme ile 8 fps: Yüksek hızda arka arkaya çekimler yaparak 50 adet NEF (RAW) veya 100 adet Büyük JPEG İyi biçiminde resimler çekin.
  Dik açılı ekran ve dokunmatik kontroller: İnce yapılı, 8 cm (3,2 inç) dik açılı ekran. Canlı görüntüde çekim yaparken AF ve deklanşör fonksiyonlarını dokunmatik kontrollerle kullanın.
  Optik beşli prizma vizör: %100'e varan çerçeve alanı sunar.
  Picture Control Otomatik: Fotoğraf makinesinin dahili Picture Control sistemi, renk, kontrast ve parlaklığı sahneye göre optimize eden yeni Picture Control Otomatik dahil sekiz kontrole sahiptir. Birden çok çerçeveli çekim yaparken değişkenleri otomatik olarak ayarlar.
  DX hızı: Yalnızca 640 gram (yaklaşık) ağırlığındaki fotoğraf makinesi gövdesi, güçlü bir kavrama yüzeyine sahiptir ve hava koşullarına dayanıklıdır. DX NIKKOR objektifler kompakt boyutlara sahiptir ve fotoğraf makinesi sensörünün 1,5x kesme faktörü, bir FX objektifle çekim yapıldığında telefoto efekti sağlar.
  Genişletilebilir sistem: Nikon Speedlight flaşlara ek olarak, Nikon'un ME-1 Stereo Mikrofonu ve ME-W1 Kablosuz Mikrofonu ile de uyumludur.
  Setler: D7500, birçok set seçeneğiyle birlikte sunulmaktadır. Portre veya şehir mizansenlerinde çekim yapmak mı dediniz? AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR içeren bir set tercih edin. Kompakt AF-S DX NIKKOR 18–140mm f/3.5-5.6G ED VR objektif ile rahat hareket edin. AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G ED VR telefoto zoom objektif ile dünyanın ilham veren manzaralarını fotoğraflayın.

  SnapBridge uyumluluğu
  Fotoğraf makinesinin Bluetooth® ve Wi-Fi® özellikleri, yalnızca SnapBridge ile kullanılabilir. SnapBridge'in bu fotoğraf makinesiyle birlikte kullanılabilmesi için, Nikon'un SnapBridge uygulamasının uyumlu bir akıllı cihaza yüklenmiş olması gerekir.

   

   

   

  • Harika 1  Kullanıcı Geri Dönüşleri

  Recommended Comments

  Şuan için herhangi bir yorum yazılmamıştır.  Sizde Yorum yazmak için Hesap oluşturun veya Oturum açın

  Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

  Hesap oluştur

  Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

  Hesap Oluştur

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

  Giriş Yap

×