@nikonturk / İnstagram

Mobil olarak paylaştığınız fotoğraflarınız instagramda bulunan @Nikonturk profilimizi etiketliyerek veya #Nikonturk etiketini kullanarak yüklediğiniz fotoğrafları paylaşıyoruz

 • Kemal Öztürk Turkoy

  Kodakdan Hem Fotoğraf Makinesi, Hem Telefon! Kodak Ektra

  Fotoğraf devinin merakla beklenen akıllı telefonu, Ektra adıyla birlikte resmi olarak ortaya çıktı!

   

  Takip edenler bilirler: Bir süredir Kodak'ın akıllı telefon tanıtacağına ilişkin çeşitli bilgiler geliyordu. Sonunda beklenen oldu ve Kodak, akıllı telefonunu tanıttı. Tabi konu Kodak olunca, kuşkusuz akıllı telefonun fotoğraf yetenekleriyle donatılmış olması bekleniyor ki öyle de oldu... Kodak Ektra, üst düzey fotoğraf yeteneklerini, akıllı telefonla birleştiriyor.

   

  Kodak'ın 1940'lı yıllardaki kamerası Ektra'dan ilham alınarak baştan tasarlanan Kodak Ektra, ana kamerasıyla 21 MP ve f2.0 diyaframa sahip lensi, optik imaj sabitleyici ile beraber sunuyor. Otofokus sahibi olan ve 4K video kaydı imkanı da tanıyan Ektra, ayrıca ön yüzde de 13 megapiksel kamerayı kullanıcılarına sunuyor. Kamera arayüzünde çok sayıda mod seçeneği olan Ektra, elbette panorama, HDR ve manüel ayarları da fotoğraf severlerin parmaklarının ucuna getiriyor.

   

  Kodak Ektra, yalnızca kamera yetenekleriyle değil, aynı zamanda güçlü akıllı telefon donanımıyla da ilgi odağı olacak gibi. 5.0 inç boyutunda Full HD ekranınsahibi olan Ektra, Android 6.0'la çalışıyor ve 10 çekirdekli Helio X20 işlemcidengüç alıyor. 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve 3000 mAh batarya gibi özellikleriyle de dikkat çekici duran telefon, microSD kart desteğinin de sahibi.

   

  Kodak Ektra, aralık ayında satışa sunulacak ve fiyatı 550 dolar civarında olacak. Telefonun ülkemizdeki akıbeti ise henüz bilinmiyor.

   

  kodak-ektra-hem-fotograf-makinesi-hem-telefon.jpg

   

  2016102109314810985.jpg

  1
  Kullanıcı Geri Dönüşleri
  Sizde Yorum yazmak için Hesap oluşturun veya Oturum açın

  Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

  Hesap oluştur

  Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.


  Hesap Oluştur

  Giriş yap

  Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.


  Giriş Yap